Żuraw warsztatowy

Żurawie warsztatowe, zwane są również żurawiami przejezdnymi Jest funkcjonalnym urządzeniem, które działają na zasadzie dźwigu. Najczęściej wykorzystuje się je w warsztatach samochodowych, gdzie zapewniają łatwy, a także sprawny transport dużych elementów, oraz stosowany jest w różnych zakładach produkcyjnych. Sprzęty takie do zadań specjalnych, służą przede wszystkim do podnoszenia, rozładunku oraz transportowania przedmiotów o dużym ciężarze, na przykład: silników.

Żuraw jako dźwig i jego rodzaje

Żuraw potocznie zwany jest również dźwigiem, który obsługuje przestrzeń ograniczoną stożkiem albo walcem, a jego wysokość określa maksymalną wysokość podnoszenia żurawia, a jego promień podstawy — wysięg. Do dwóch podstawowych elementów żurawia zaliczamy kolumnę oraz wysięgnik. Kolumna w wielu przypadkach zredukowana jest do tak zwanej obrotowej podstawy żurawia, na której zainstalowany jest wychylny wysięgnik, niekiedy można znaleźć o budowie teleskopowej. Na końcu wysięgnika zainstalowany jest tak zwany cięgnik. Taką konstrukcję mają również żurawie samobieżne, żurawie portowe, żurawie stoczniowe, żurawie pływające oraz interesujące nas żurawie warsztatowe. Innym zaś rozwiązaniem jest, gdy kolumna przyjmuje postać bardzo wysokiej wieży. Tutaj na jej szczycie zamontowany jest wychylny wysięgnik z cięgnikiem na końcu. Otóż takie rozwiązanie konstrukcyjne stosowane jest w żurawiach wieżowych.

Bezproblemowe podnoszenie i przemieszczanie ciężkich przedmiotów

Wysokiej jakości żurawie warsztatowe zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, a ich konstrukcja jest masywna oraz solidna, dzięki czemu znakomicie radzi sobie z najcięższymi przedmiotami, nawet tymi, których waga sięga do 1T. Stacjonarne dźwigi warsztatowe mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako na przykład: alternatywa dla swoich mobilnych odpowiedników, czyli wózków widłowych czy też wciągarek. Z ich pomocą można zapewnić sobie zarówno łatwe przenoszenie dużych elementów, jak i kluczowe bezpieczeństwo. Warto dodać, że w ich efekcie wzrośnie również wydajność codziennej pracy.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ekologiczne aspekty wypożyczania sprzętu budowlanego: jak zmniejszyć ślad węglowy Twojej firmy.

W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej oraz potrzeby dbania o środowisko naturalne, f…