Żelazo w dobrze tolerowanej postaci

Brak odpowiedniej ilości żelaza w organizmie ma bardzo negatywne skutki. Chodzi tutaj między innymi o osłabienie, obniżenie koncentracji, problemy z pamięcią, permanentne uczucie zmęczenia, obniżoną odporność itp. Tych objawów jest naprawdę bardzo dużo. Wpływają one rzecz jasna na nasze codzienne życie… Niestety, nawet spożywanie odpowiednich pokarmów to może być za mało, aby szybko uzupełnić niedobory. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zażywa żelazo w dobrze tolerowanej postaci – pod postacią suplementów. Odpowiednie preparaty z tym pierwiastkiem są na wagę złota. Gwarantują bowiem najlepiej tolerowaną postać żelaza. Co warto wiedzieć w tym temacie? Jakie mogą wystąpić skutki uboczne, jeśli będziecie stosować nieodpowiednie specyfiki?

Jaka jest najlepiej tolerowana postać żelaza?

Statystyki pokazują, że coraz więcej osób musi stosować żelazo w dobrze tolerowanej postaci. Wynika to z kilku aspektów. Między innymi dotyczy to osób, które świadomie rezygnują w swojej codziennej diecie z mięsa. Poza tym środki o wysokiej zawartości żelaza są przyjmowane przez sportowców, którzy mają duże zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Taka sama sytuacja dotyczy również kobiet – ze względu na ciążę, laktację czy menstruację. Wyróżniamy również rozmaite choroby, które są związane z niedoborem żelaza. Często dzieje się tak, że zwykłe preparaty nie są odpowiednie. Wszystko dlatego, że nie zawierają dobrze tolerowanej postaci tego pierwiastka. Badania potwierdzają, że w przypadku około 70% osób pojawia się nietolerancja zwykłych preparatów z żelazem. Nic więc dziwnego, że najlepsi producenci w branży traktują ten aspekt bardzo poważnie. Ich produkty mają najlepiej tolerowaną przez organizm formę żelaza niehemowego – w postaci chelatu aminokwasowego. Nie można nie wspomnieć, że forma żelaza musi być również łagodna dla żołądka. Ponadto nie powinna wchodzić w reakcję z innymi minerałami.

Jakie mogą być skutki uboczne?

Co stanie się, jeśli będziecie przyjmować żelazo w kiepsko tolerowanej formie? Wyróżniamy tutaj między innymi dolegliwości związane z układem pokarmowym. Są to między innymi nudności, wymioty, zaparcia, biegunki, bóle brzucha itp. Warto zatem wybierać sprawdzone i rekomendowane produkty – takie jak na przykład Chela-Ferr Easy.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ekologiczne paliwo przyszłości. Jak powstaje pellet?

Pellet drzewny to ekologiczne paliwo, które stanowi świetną alternatywę dla węgla czy ekog…