Windows Otwieranie plików VCF i zapisywanie zawartości w książce adresowej

Do wielu emaili załączone są pliki VCF zawierające dane adresowe, przypominające trochę cyfrowe wizytówki. W takim pliku może być zapisane bardzo wiele informacji o nadawcy, w tym fizyczny adres, adresy poczty elektronicznej czy numery telefonów. Chcąc otworzyć taki plik w systemie Windows, zwykle wystarczy dwukrotnie go kliknąć. Jeśli to się nie udaje, kliknijmy plik prawym przyciskiem myszy i wydajmy polecenie »Otwórz za pomocą – Kontakty systemu Windows«.

Również programy pocztowe, takie jak Outlook i Thunderbird, potrafią odczytywać pliki VCF i pobierać zapisane w nich informacje. Zwykle mają one osobną opcję, która pozwala importować takie pliki, przy czym wszystkie dane adresowe trafiają do odpowiednich rubryk książki kontaktów. Można też eksportować dane z książki do plików VCF. Z kolei w Androidzie oraz iOS-ie wystarczy dotknąć pliku VCF w dowolnym menedżerze plików (albo na przykład w programie pocztowym), żeby importować jego zawartość. Za sprawą tej kompatybilności pliki VCF bardzo dobrze nadają się do przenoszenia danych kontaktów między różnymi programami i urządzeniami.

Windows Wyszukiwanie błędów dysku twardego przy użyciu narzędzi systemowych

Kiedy Windows działa niestabilnie, warto rozpocząć diagnostykę od sprawdzenia twardego dysku i systemu plików. Każda wersja Windows zawiera narzędzie, które analizuje dysk i naprawia wykryte błędy. Aby je uruchomić, otwórzmy okno Eksploratora i przejdźmy na ekran »Komputer« lub »Ten komputer«. Zaznaczmy partycję systemową i kliknijmy ją prawym przyciskiem myszy, po czym za pośrednictwem menu kontekstowego otwórzmy jej »Właściwości«. Przejdźmy na kartę »Narzędzia«, po czym kliknijmy przycisk »Sprawdż«. W zależności od wielkości partycji, sprawdzanie może potrwać nawet kilka minut. Jeśli w jego trakcie zostaną wykryte błędy, system automatycznie spróbuje je skorygować i poinformuje nas o efektach w końcowym raporcie. Później w ten sam sposób sprawdźmy pozostałe partycje.

Komentarze
Load More Related Articles
  • Żuraw warsztatowy

    Żuraw warsztatowy Żurawie warsztatowe, zwane są również żurawiami przejezdnymi Jest funkcj…
  • Witamina A – niedobór

    Zanim przejdziemy do kwestii niedoborów witaminy A, zapoznajmy się z jej zalecanym przez s…
  • Białko dla sportowców

    Białko dla sportowców Białka, które występują w pożywieniu różnią się rodzajem oraz jakośc…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Jeden komentarz

  1. […] 1 minutę temu Windows – Sposoby na szybszą i bezpieczniejszą pracę z systemem Microsoftu … […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Żuraw warsztatowy

Żuraw warsztatowy Żurawie warsztatowe, zwane są również żurawiami przejezdnymi Jest funkcj…