Deratyzacja to działania polegające na pozbyciu się gryzoni, takich jak myszy i szczury, których obecność nie tylko zwyczajnie nam przeszkadza, ale również mogą być one źródłem niebezpiecznych chorób, zakażeń żywności, zniszczeń przewodów, drewna, konstrukcji budynków, mogą również być zagrożeniem dla zwierząt, a nawet dla człowieka. Szczury to inteligentne stworzenia, które mogą zaatakować nawet człowieka.

Deratyzacja – metody unieszkodliwiania gryzoni

By deratyzacja była skuteczna, warto by przeprowadziła ją profesjonalna firma DDD, jak na przykład http://www.dezynsekcja-pro.pl/. Po podjęciu takiej decyzji mamy pewność, że walka z gryzoniami powiedzie się. Wśród stosowanych metod można wyróżnić:

  • metody mechaniczne – to zastosowanie żywołapek, potrzasków i gilotynek
  • metody fizyczne – polegają na wykorzystaniu ultradźwięków i prądu
  • metody chemiczne – są to środki typu granulaty, bloczki, płyny, zatrute ziarno, płatki, pianki czy pasty, zawierające substancje gryzoniobójcze.

Skuteczność deratyzacji

Deratyzacja będzie skuteczna tylko w przypadku, gdy będzie wykonywana systematycznie. Wynika to z faktu, iż gryzonie, zwłaszcza szczury są niezwykle inteligentne i gdy zagoszczą w konkretnych pomieszczeniach, bardzo trudno je usunąć. Ich przebiegłość idzie w kierunku zdobywania wciąż nowych powierzchni, świetnie unikają pułapek i doskonale uczą się na błędach. Mają bardzo dobrą orientację w terenie, są wyczulone na dźwięki i bardzo ostrożne. Badania potwierdzają, że szczury porozumiewają się ze sobą i dość trafnie podejmują decyzje.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skąd pojawia się wilgość na ścianach mieszkania?

  Wilgoć na ścianie to często spotykany i poważny problem. Zdarza się równie często w…