Deratyzacja to działania polegające na pozbyciu się gryzoni, takich jak myszy i szczury, których obecność nie tylko zwyczajnie nam przeszkadza, ale również mogą być one źródłem niebezpiecznych chorób, zakażeń żywności, zniszczeń przewodów, drewna, konstrukcji budynków, mogą również być zagrożeniem dla zwierząt, a nawet dla człowieka. Szczury to inteligentne stworzenia, które mogą zaatakować nawet człowieka.

Deratyzacja – metody unieszkodliwiania gryzoni

By deratyzacja była skuteczna, warto by przeprowadziła ją profesjonalna firma DDD, jak na przykład http://www.dezynsekcja-pro.pl/. Po podjęciu takiej decyzji mamy pewność, że walka z gryzoniami powiedzie się. Wśród stosowanych metod można wyróżnić:

 • metody mechaniczne – to zastosowanie żywołapek, potrzasków i gilotynek
 • metody fizyczne – polegają na wykorzystaniu ultradźwięków i prądu
 • metody chemiczne – są to środki typu granulaty, bloczki, płyny, zatrute ziarno, płatki, pianki czy pasty, zawierające substancje gryzoniobójcze.

Skuteczność deratyzacji

Deratyzacja będzie skuteczna tylko w przypadku, gdy będzie wykonywana systematycznie. Wynika to z faktu, iż gryzonie, zwłaszcza szczury są niezwykle inteligentne i gdy zagoszczą w konkretnych pomieszczeniach, bardzo trudno je usunąć. Ich przebiegłość idzie w kierunku zdobywania wciąż nowych powierzchni, świetnie unikają pułapek i doskonale uczą się na błędach. Mają bardzo dobrą orientację w terenie, są wyczulone na dźwięki i bardzo ostrożne. Badania potwierdzają, że szczury porozumiewają się ze sobą i dość trafnie podejmują decyzje.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
 • Problem korozji w budownictwie

  Problemy z korozją są niezbędne dla wielu gałęzi przemysłu. W związku z tym, obecnie dużą …
 • Kurs angielskiego

  Chcesz poznać lepiej język Szekspira i swobodnie dogadać się z królową Elżbietą II? Kurs a…
 • Czy warto kupować buty markowe?

  Jak wiadomo, nie szata zdobi człowieka. Ale coś nosić trzeba. W obecnych czasach wybór ubr…
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Fotografia ślubna – jedyna w swoim rodzaju

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Przygotowania do niego zajmują wi…