Stało się. Decyzja o sprzedaży samochodu została podjęta. Tylko w jaki sposób się do tego zabrać. Tak naprawdę są trzy możliwości: samodzielna bezpośrednia sprzedaż, komis samochodowy lub skup aut. Pierwsza opcja dla laika samochodowego może być dość trudna i czasochłonna. Sprzedaż auta w komisie wielu ludziom nie kojarzy się zbyt dobrze, ponieważ zostają pozbawieni samochodu, a nadal nie mają za niego gotówki. Może warto postawić na skup samochodów? Jak to działa? Jakie są wady i zalety sprzedaży auta w ten sposób? Wszystko wyjaśnimy w tym artykule.

Skup aut – złotym środkiem w sprzedaży samochodów używanych.

Pierwszym krokiem, który trzeba wykonać to kontakt z odpowiednim zakładem. Profesjonalna firma, taka jak skup aut Nowy Sącz, zatrudnia wyłącznie fachowców, którzy na ocenę stanu samochodu potrzebują zaledwie kilkunastu minut. Dodatkowo tego typu firmy zapewniają bezpłatny dojazd do klienta, a oględziny mogą się odbyć nawet w godzinach wieczornych. Średnio czas wyceny, sporządzenie umowy i wypłata gotówki trwa godzinę. Dlatego sprzedaż samochodu w skupie aut jest szczególnie polecana i lubiana przez osoby, które cenią sobie wygodę oraz czas. Korzystanie z usług profesjonalnego skupu samochodów to także doskonały wybór dla osób, które nie lubią zajmować się formalnościami przy sprzedaży swoich czterech kółek, ponieważ tego typu zakład może nawet zamknąć za nas ubezpieczenie OC. Jest to również rozwiązanie dla osób, które pragną sprzedać uszkodzony samochód.

Skup samochodów używanych – wady.

Sprzedaż samochodów w skupie to stosunkowo nowe rozwiązanie. Do wad takiej transakcji należą:

 • brak dostępności do profesjonalnego skupu samochodowego. Małe, nie do końca profesjonalne firmy namnożyły się jak grzyby po deszczu, dlatego trudno znaleźć taką, która zapewni nam fachową obsługę. W Nowym Sączu warto wejść na stronę http://www.skupujemyauta.eu/ i skorzystać z usług zawodowców;

 • pytanie o kwotę, jaką chcielibyśmy dostać za samochód – dobrze by nie była ani za niska, ani za wysoka;

 • cena – istnieje przekonanie, że firmy zajmujące się skupem samochodów proponują zaniżone ceny. Prawdą jest, że każdy zakład musi zarobić, ale tak naprawdę prywatny kupiec również często negocjuje cenę samochodu.

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
 • Producent butelek HDPE

  UNIKALNE I WYTRZYMAŁE BUTELKI HDPE Jako producent butelek HDPE zachęcam Państwa do zapozna…
 • Czym jest powłoka hydrofobowa szyb samochodowych?

  Każdy właściciel samochodu zna sytuację, gdy podczas deszczu zalana przednia szyba poważni…
 • Żuraw warsztatowy

  Żuraw warsztatowy Żurawie warsztatowe, zwane są również żurawiami przejezdnymi Jest funkcj…
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Księgowość uproszczona czy pełna?

Niektóre podmioty mają obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Są to nie tylko spółki ka…