Wilgoć na ścianie to często spotykany i poważny problem. Zdarza się równie często w domach jednorodzinnych jak i blokach. Jej nadmiar nie jest obojętny dla zdrowia człowieka, a na dodatek jest również przyczyną wielu defektów estetycznych (czyli np. zacieków) które często spotkać można na zawilgoconych ścianach. Trwałe usunięcie tych usterek, bez zlikwidowania przyczyny problemów, czyli nadmiaru wilgoci, jest niemożliwe!

Skąd pojawia się wilgoć w domu?

Zawilgocenie ścian kojarzy się zwykle z zalaniem mieszkania przez sąsiadów z wyższych pięter czy też podtopieniem piwnicy czy garażu np. w wyniku oberwaniach chmury. Niewiele ścian, nie tylko tych gipsowych, jest w stanie poradzić sobie samoistnie z taką ilością wody. W takich przypadkach konieczne będzie skorzystanie z pomocy firmy specjalizującej się w tego typu pracach.

Nie rzadziej problem z zaciekami na ścianach, również wymagającymi osuszania, borykają się mieszkańcy ostatnich pięter. Szczególnie często zdarza się to w mieszkaniach położonych na złączeniu płyt oraz tych usytuowanych na skraju budynku. Tu należy podkreślić, że samo załatanie czy wzmocnienie poszycia dachu lub ocieplenie budynku nie rozwiąże problemu wilgoci! Wręcz przeciwnie, może go pogłębić przez ograniczenie przepuszczalności powierzchni!

Jak osuszać ściany mieszkania i dlaczego jest to konieczne?

W przypadku jednorazowego zalania małą ilością wody zwykle wystarczy poprawa wentylacji w domu, czasem połączona z podniesieniem temperatury. Kiedy nie jesteśmy pewni co do tego jak długo woda sączyła się do ściany, lepiej jest poprosić o konsultację specjalistę. W znalezieniu firmy pomocna może być wyszukiwarka, wpisując w niej: osuszanie mieszkań Kraków szybko znajdziemy namiary na fachowców wykonujących tego typu usługi w naszej okolicy.

Osuszenie ścian to jedyny sposób na to by uniknąć rozwoju grzybów czy pleśni, ale też jedyny sposób jaki pozwoli nam uniknąć odklejania fototapet czy odpadania farby ze ścian. Jest więc czynnością niezbędną przed podjęciem jakichkolwiek prac naprawczych na zalanej powierzchni.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym charakteryzuje się gładź wapienna?

Chcesz wybrać jedynie sprawdzone gładzie? Zweryfikuj zatem kluczowe informacje na temat el…