Rozwód to jeden z tych momentów w życiu, które same w sobie nie należą do miłych. Rzadko jest on pozbawiony złych emocji, zazwyczaj przypomina walkę opatrzoną wieloma zarzutami.Bywa też tak, że jedna ze stron nie chce zgodzić się na rozstanie, lub też – pomimo ewidentnych dowodów – nie chce rozwodu z orzeczeniem o winie. W regionach takich jak Śląsk, gdzie rodzina małżeństwo jest traktowane jak powołanie, a rodzina jest czymś absolutnie świętym przeprowadzenie rozwodu może być zdecydowanie większym wyzwaniem niż w innych regionach Polski. Doskonale o tym wie uznany adwokat. Zabrze – miejscowość, w której ma swoją kancelarię adwokacką, to jedno z najbardziej śląskich miast.

 

Rozeznanie sytuacji – adwokat pomoże

Decyzja o rozwodzie bezspornie należy do trudnych, ale jeśli więcej we wspólnym życiu jest chwil negatywnych, czasem wręcz dramatycznych, a uczucia żywione do drugiej osoby nie przypominają tych z dniu zaślubin lepiej się rozstać, niż budować dalsze życie na kłamstwie, niechęci i nienawiści. Przeprowadzenie rozwodu to sprawa dla specjalisty, jakim jest adwokat i to niezależnie od tego, czy rozwodowa wojna wisi w powietrzu, czy rozstanie ma mieć pokojowy charakter. Często jest tak, że pary, które zamierzają przeprowadzić szybki rozwód bez orzekania o winie na sali sądowej zaczynają toczyć ze sobą bój.

Adwokat pomoże ocenić sytuację,udzieli odpowiedzi na pytania, a także przygotuje pozew rozwodowy. Warto pamiętać,że w polskich realiach sądy zazwyczaj nie udzielają rozwodu na pierwszej rozprawie. Cały proces najczęściej zaczyna się od skierowania pary na mediacje. Jeśli te się nie powiodą rozpoczyna się cykl rozwodowy. Sąd wydaje orzeczenia na kolejnych rozprawach, a te dotyczą kwestii spornych. Kolejno następuje ustalenie alimentów, ustanowienie władzy rodzicielskiej, w szczególnych przypadkach dochodzi do podziału majątku i ostatecznie orzeka się o rozwodzie.

 

Czy adwokat przyspiesza sprawę rozwodową?

O tym w jakim czasie zostanie orzeczony rozwód decyduje w dużej mierze siła argumentów oraz zachowanie obu stron sprawy. Tym samym, jeśli jedna ze stron ma wiele zarzutów i wniosków sprawa może trwać kilka miesięcy. Reprezentujący stronę adwokat wskaże najważniejsze aspekty mające istotny wpływ na sprawę, a niejednokrotnie wyciszy złe emocje, dzięki czemu przed sądem będą przedstawiane wyłącznie merytoryczne argumenty. Poza tym przygotuje dokumenty i będzie fachowo reprezentował stronę. Tak więc zarówno w sprawach trudnych, jak i tych polubownych zalecany jest adwokat. Zabrze to jedno z tych miast,w których można skorzystać z fachowej pomocy prawnej w kwestii szybkiego rozwodu.

 

 

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Profile stalowe: Zastosowanie, profile pierwszego gatunku i profile drugiego gatunku

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się fascynującemu tematowi profili stalowych. Dowiemy si…