Często zastanawiasz się nad zakupem tych urządzeń? Interesują Cię jedynie dobrej jakości osuszacze powietrza? Warto zauważyć, że obecnie Klienci mają spore pole do popisu. Mogą bowiem zdecydować się na osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Czym cechują się te sprzęty?

Osuszacze adsorpcyjne

Nie brakuje osób, które chętnie decydują się na takie właśnie osuszacze. Czym się wyróżniają? To m.in. stała wydajność pod kątem osuszania powietrza. Warto w tym miejscu dodać, że ten wskaźnik jest tak naprawdę niezależny od panującej – w danym pomieszczeniu – wilgotności powietrza czy temperatury. Dodatkowo takie urządzenia z tej właśnie grupy są efektywne i niezawodne.  Czym cechuje się konstrukcja tego typu produktów? Osuszacze powietrze adsorpcyjne są zbudowane z rotora. Ten element jest przeważnie pokrywany żelem krzemionkowym. Pochłaniana wilgotność jest odprowadzana do zbiornika, który musi być systematycznie opróżniany. Z czego jeszcze składają się te urządzenia? To choćby takie elementy, jak wentylatory, filtry, czy nagrzewnice powietrza.

Osuszacze kondensacyjne

To najczęściej wybierane urządzenia. Jak w tym przypadku jest eliminowana wilgoć? Wykorzystuje się tutaj schładzanie powietrza poniżej punktu rosy. To zaś przyczynia się do skraplania wilgoci. Ten proces nazywamy kondensacją. Pochłonięta wilgoć trafia do zbiornika. W niektórych modelach stosuje się też specjalne wężyki, które mają za zadanie jej odprowadzenie. Od czego zależy wydajność tego typu urządzeń? Są to rozmaite parametry. W tym gronie warto wymienić konkretne warunki pracy (nie tylko chodzi o temperaturę, ale także o panującą wilgotność, która docelowo powinna być systematycznie zmniejszana – aż do uzyskania poziomu około 50%). Wpływ na wydajność osuszacza ma też rodzaj urządzenia – istotne jest zatem to, aby było ono idealnie dopasowane do gabarytów konkretnej lokalizacji. Jakie są najważniejsze elementy tego typu osuszaczy? Są to bez wątpienia wentylator, sprężarka, element rozprężny, skraplacz oraz parownik.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym charakteryzuje się gładź wapienna?

Chcesz wybrać jedynie sprawdzone gładzie? Zweryfikuj zatem kluczowe informacje na temat el…