Przyłbica spawalnicza stanowi atrybut każdego spawacza. Jej najważniejszym zadaniem jest ochrona twarzy oraz oczu nie tylko przed iskrami, ale także przed promieniowaniem. Rozgrzane kawałki metalu nie tylko mogą poparzyć twarz, ale również mogą doprowadzić do utraty wzroku. Obecnie wybierając odpowiednią przyłbicę, można nie tylko skupić się na jej funkcjach, ale również dobrać odpowiedni kolor lub wzór. Dobrze dobrana przyłbica spawalnicza skutecznie ochroni przed wszelkimi czynnikami, które mogą zagrozić zdrowiu osoby spawającej.

Rodzaje przyłbic

Podstawowy podział przyłbic dzieli je na pasywne oraz automatyczne. Przyłbice pasywne mają barwione szkło o odpowiednio dobranym poziomie przyciemnienia. Ich podstawowym atutem jest nie tylko ochrona, ale również niska cena, natomiast jako wadę najczęściej wymienia się konieczność ciągłego podnoszenia w celu sprawdzenia postępów pracy.

W przypadku przyłbic automatycznych istnieje możliwość regulacji przyciemnienia. Wyposażone są one w odpowiednie sensory, które przyczyniają się do zaciemnienia ekranu. Są to bardzo profesjonalne przyłbice, które nie wymuszają już ciągłego podnoszenia i opuszczani, a co za tym idzie, znacząco podnoszą komfort pracy. Niestety zastosowana technologia wpływa na ich cenę.

Dobór przyłbicy

Podczas wyboru odpowiedniego produktu nie tyle powinniśmy się kierować ich kolorem, wzorem czy ceną, ale przede wszystkim właściwą klasą optyczną, która zapewni odpowiedni widok. Zbyt ciemne modele nie zapewniają stabilnego poziomu jasności i negatywnie wpływają na komfort pracy. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pole widzenia. W tej kwestii najczęściej uwzględniane są indywidualne preferencje, aczkolwiek należy pamiętać, że im większe aktywne pole widzenia, tym lepszy widok.

Podczas wyboru odpowiedniej przyłbicy należy również uwzględnić stosowaną metodę spawania. Jest to niezwykle istotny parametr, ponieważ użycie niewłaściwej przyłbicy, nie zapewni wymaganej ochrony. Warto również pomyśleć o miejscu, w którym będzie wykonywana praca. W przypadku małych, zamkniętych przestrzeni przydatna może się okazać przyłbica z nawiewem powietrza wyposażona w odpowiedni filtr.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
  • Najpopularniejsze rodzaje rusztowań

    Rusztowania elewacyjne, nazywane również fasadowymi, to tymczasowe konstrukcje ramowe o ró…
  • Czym są kompresory tłokowe?

    Kompresory są urządzeniami, dzięki którym możemy uzyskać gaz pod wysokim ciśnieniem. Zazwy…
  • Rodzaje osuszaczy powietrza

    Często zastanawiasz się nad zakupem tych urządzeń? Interesują Cię jedynie dobrej jakości o…
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skąd pojawia się wilgość na ścianach mieszkania?

  Wilgoć na ścianie to często spotykany i poważny problem. Zdarza się równie często w…