Czarna seria

W listopadzie 2009 roku zatrzymano obu synów Teresy F. Kilka tygodni później, na początku 2010 roku, do zakładu karnego za oszustwo finansowe wrócił na 8 miesięcy Grzegorz P. W lutym 2010 roku straż graniczna aresztowała Filipa Ł. za próbę przemytu 250 litrów spirytusu. Teresa została sama z córką, a sprzedaż alkoholu zaczęła sukcesywnie spadać. Jak stwierdził sąsiad:

-Po wejściu do unii zlikwidowano większość melin z alkoholem, a zwykli konsumenci przestawili się na najtańsze produkty sklepowe. Oczywiście do Tereski przychodzili dalej, ale obroty miała już kilka razy mniejsze niż w latach 90.

Teresa F. musiała zmienić charakter swojej działalności, gdyż zaczęło jej zaglądać w oczy widmo nędzy. Przypadkowo dowiedziała się, że jej szwagier wraz ze wspólnikiem, Bogdanem J., otworzyli legalny sklep monopolowy na lubelskiej Wieniawie. Teresa F. postanowiła zdobyć pieniądze na otwarcie podobnego interesu. Najprostszym sposobem było wzięcie kredytu z banku. Kto jednak dałby jakąkolwiek pożyczkę niepracującej przez całe życie kobiecie? Należało zatem znaleźć kogoś, kto miał zdolność kredytową.

Na taką osobę F. upatrzyła sobie Krzysztofa K. Mężczyzna był inżynierem elektrykiem. Miał jednak skłonności do alkoholowych wypadów w miasto. Podczas jednego z nich Teresa F. sprytnie go omotała i namówiła, aby pożyczył 50 tysięcy złotych z banku. Początkowo miał być współwłaścicielem nowo powstającego sklepu, ale gdy Teresa F. stanęła mocno na nogi i interes zaczął się kręcić, Krzysztof K. został odsunięty od biznesu.

Mężczyzna zaczął’ domagać się od F. pieniędzy na spłatę kredytu. Wtedy z więzienia wyszedł Grzegorz P, który przy użyciu swoich kryminalnych kontaktów sprawnie usunął Krzysztofa K. z życia swojej kochanki. Wkrótce potem zakład poprawczy opuścił także jej syn, Jan. Kobieta zrozumiała, że w legalny sposób również można dobrze zarobić. Do pracy w sklepie przyszła jej córka, a także syn i konkubent. Policja przestała interesować się w końcu rodziną F.

Patologia z rodziną w tle cz.5

Komentarze
 • Patologia z rodziną w tle

  Patologia z rodziną w tle cz.6

  Smutny koniec Czternastego listopada 2011 roku, Bogdan J. odkrył na zapleczu jednego ze sw…
 • Patologia z rodziną w tle

  Patologia z rodziną w tle cz.5

  Cisza przed burzą Jesienią 2011 roku Jan F. otrzymał od matki 20 tysięcy złotych na samoch…
 • Patologia z rodziną w tle

  Patologia z rodziną w tle cz.3

  Kryminalny chrzest Po śmierci sąsiada, Teresa F. musiała na czas śledztwa zaprzestać prowa…
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Jeden komentarz

 1. […] 1 minutę temu Patologia z rodziną w tle cz.4 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Profile stalowe: Zastosowanie, profile pierwszego gatunku i profile drugiego gatunku

W dzisiejszym artykule przyjrzymy się fascynującemu tematowi profili stalowych. Dowiemy si…