Dom Budowa Okna

Okna

2 min odczyt
0
0
1,628

Z danych producentów okien wynika, że większość trafiających do nich reklamacji nie jest spowodowana wadami materiału, lecz błędami montażowymi. Jest to skutek braku wiedzy, doświadczenia i staranności ekip montujących okna.

Sprawne funkcjonowanie okna zależy nie tylko od jakości jego wykonania, lecz także od prawidłowego zamontowania. Tymczasem w większości przypadków w czasie montażu okien popełnia się wiele, mniejszych lub większych, błędów.

Wynika to najczęściej z braku dokładności lub odpowiednich kwalifikacji montażystów oraz szukania najrozmaitszych sposobów na obniżenie kosztów montażu. Jest to też związane ze sposobem sprzedaży okien – często, gdy kupujemy okna powyżej pewnej wartości, dostajemy zamiast upustu cenowego „bezpłatny montaż”. A jeśli klient dostaje coś bezpłatnie, to zwykle nie marudzi.

Producenci okien dołączają do nich instrukcje montażu; w naszym interesie jest dopilnowanie, by ekipa ich przestrzegała. W razie wątpliwości dokładne wskazówki dotyczące montażu znajdziemy w instrukcji ITB „Warunki techniczne wykonywania i odbioru robót budowlanych; część B: roboty wykończeniowe; zeszyt 6: Montaż okien i drzwi balkonowych”, wyd. 2016 r

Komentarze
  • ASHAMPOO

    Kiedy można montować okna

    Umawiając się z ekipą na montaż okien, powinniśmy wybrać najbardziej dogodny do tego termi…
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skąd pojawia się wilgość na ścianach mieszkania?

  Wilgoć na ścianie to często spotykany i poważny problem. Zdarza się równie często w…