Dom Budowa Okna

Okna

2 min odczyt
0
0
2,125

Z danych producentów okien wynika, że większość trafiających do nich reklamacji nie jest spowodowana wadami materiału, lecz błędami montażowymi. Jest to skutek braku wiedzy, doświadczenia i staranności ekip montujących okna.

Sprawne funkcjonowanie okna zależy nie tylko od jakości jego wykonania, lecz także od prawidłowego zamontowania. Tymczasem w większości przypadków w czasie montażu okien popełnia się wiele, mniejszych lub większych, błędów.

Wynika to najczęściej z braku dokładności lub odpowiednich kwalifikacji montażystów oraz szukania najrozmaitszych sposobów na obniżenie kosztów montażu. Jest to też związane ze sposobem sprzedaży okien – często, gdy kupujemy okna powyżej pewnej wartości, dostajemy zamiast upustu cenowego „bezpłatny montaż”. A jeśli klient dostaje coś bezpłatnie, to zwykle nie marudzi.

Producenci okien dołączają do nich instrukcje montażu; w naszym interesie jest dopilnowanie, by ekipa ich przestrzegała. W razie wątpliwości dokładne wskazówki dotyczące montażu znajdziemy w instrukcji ITB „Warunki techniczne wykonywania i odbioru robót budowlanych; część B: roboty wykończeniowe; zeszyt 6: Montaż okien i drzwi balkonowych”, wyd. 2016 r

Komentarze
  • ASHAMPOO

    Kiedy można montować okna

    Umawiając się z ekipą na montaż okien, powinniśmy wybrać najbardziej dogodny do tego termi…
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rozwód kościelny: Wiara, separacja i nowe możliwości

Wprowadzenie Rozwód kościelny stanowi specyficzną procedurę rozwiązania małżeństwa w konte…