Odzież patriotyczna, a więc tzn. odzież tożsamościowa doskonale nadaje się zarówno na specjalne okazje jak i na co dzień – do szkoły czy pracy. Mówiąc o „specjalnych okazjach” mamy na myśli ważne święta i uroczystości. Tak więc odzież patriotyczna doskonale sprawdzi się podczas marszu 1 marca – z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, a także w czasie zgromadzeń w dniu nowopowstałego święta Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką (24 marca).

Odzież patriotyczna
Odzież patriotyczna

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć odzież patriotyczną na różnego rodzaju wiece, zwłaszcza zgromadzenia odbywające się w maju – Święto Pracy (1 maja), Święto Narodowe Trzeciego Maja (3 maja), Narodowy Dzień Zwycięstwa (8 maja). Wśród świąt państwowych, które cieszą się dużą popularnością wymienić należy również Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej (12 lipca), Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego (1 sierpnia) oraz Dzień Solidarności i Wolności (31 sierpnia). Jeśli chodzi o odzież patriotyczną, prym w zakresie jej noszenia wiedzie jednak Narodowe Święto Niepodległości przypadające na 11 listopada.

Jak możemy zauważyć, istnieje wiele „formalnych” okazji, w czasie których możemy przyodziać się w odzież patriotyczną. Oczywiście, nie sposób nie wspomnieć o różnego rodzaju wiecach, marszach, spotkaniach, zgromadzeniach etc., które nie wypadają w dniach ustawowych świąt. Wielu ludzi przynależnych do różnego rodzaju organizacji narodowych, na co dzień nosi odzież patriotyczną, aby podkreślić i zamanifestować swoje poglądy.

Finalnie warto wspomnieć, iż odzież patriotyczna doskonale nadaje się na co dzień – tj. zarówno do pracy, do szkoły, na uczelnie, na wycieczkę, a także na randkę. Mnogość wzorów sprawia, że każdy z nas bez wątpienia znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Odzież patriotyczną znajdziemy nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach internetowych.

Komentarze
Load More Related Articles
  • Żelazo w dobrze tolerowanej postaci

    Żelazo w dobrze tolerowanej postaci Brak odpowiedniej ilości żelaza w organizmie ma bardzo…
  • e-Bilet do sukcesu cz.4

    – Kiedy ktoś znajduje się w sytuacji podbramkowej, bo musi sprzedać bilet, to w pier…
  • e-Bilet do sukcesu cz.3

    W prace nad portalem Ticketpro.pl zaangażowanych jest 16 osób, które zajmują się m.in. wpr…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Żelazo w dobrze tolerowanej postaci

Żelazo w dobrze tolerowanej postaci Brak odpowiedniej ilości żelaza w organizmie ma bardzo…