Meble kuchenne na wymiar, mimo iż zwykle kosztują więcej od standardowych mebli sklepowych, stwarzają dużo więcej możliwości. Dlatego kuchnia na wymiar to idealne rozwiązania zwłaszcza dla osób, które lubią dużo gotować i potrzebują przestrzeni idealnie dopasowanej do swoich ich potrzeb i nawyków. Kuchnie na wymiar tworzone na zamówienie to udogodnienie, na które decyduje się coraz więcej klientów. Istnieje wiele niezaprzeczalnych korzyści wynikających z wyboru kompletów mebli zaprojektowanych oddzielnie i indywidualnie dostosowanych po naszej kuchni. Z pewnością jednak za największą zaletę uznać trzeba w tym przypadku wszechstronność, która specyficzna jest dla mebli projektowanych na wymiar.

Zabudowa nietypowych pomieszczeń

Nie każdy posiada dużą i przestrzenną kuchnię, o idealnych ścianach. Aranżacja kuchni znajdującej się na poddaszu lub w pomieszczeniu zwierającym masę wnęk i rur jest bardzo skomplikowane. Finalnie często zostaje dużo niewykorzystanej przestrzeni, która okazuje się zbyt mała, by zmieścić w niej zmywarkę czy dodatkową szafkę. Wówczas idealnym rozwiązaniem będzie zamówienie kuchni na wymiar.

blaty kuchenne
blaty kuchenne

Alternatywa dla małych kuchni

Posiadacze małych kuchni wiedzą doskonale, jak niewiele potrzeba, aby szybko je zagracić i przytłoczyć ilością sprzętu i szafek. Niewłaściwie dobrane meble i kolory mogą spowodować, że gotowanie i jedzenie posiłków w takiej kuchni będzie po prostu niekomfortowe. Kuchnie na wymiapozwalają ograniczyć takie ryzyko do minimum.

Pełne wykorzystanie przestrzeni

Kwestia idealnego wykorzystania dostępnej przestrzeni, tyczy się nie tylko niewielkich pomieszczeń, ale także pokaźnych kuchni. Rzadko się zdarza, że za pomocą standardowych mebli, można zabudować całą ścianę. Przerwy, luki między meblami i wolne przestrzenie nie tylko nie prezentują się niekorzystnie, ale także, oznaczają brak miejsca na magazynowanie rzadko używanych rzeczy Plusem kuchni na wymiar jest właśnie kompletne zagospodarowanie wszelkich wolnych przestrzeni i wykorzystanie ich jako praktycznych szafek typu cargo, skrytek itp.

Dowolne wymiary i rodzaje mebli

Następną bardzo istotną korzyścią kuchni na wymiar jest to, że mamy okazję zadecydowania czy dana szafka ma być bardziej wąska, szersza, posiadać dodatkowe regały, czy szuflady. Stwarza nam to możliwość adaptacji wszystkich mebli do swoich potrzeb i posiadanego sprzętu, który planujemy w kuchni trzymać.

Zabudowa urządzeń AGD

Niezwykle istotną kwestią jest także możliwość zabudowania wszystkich posiadanych sprzętów AGD. Kuchnie na wymiar pozwalają schować wiele urządzeń, które swoim wyglądem czy kolorystyką nie pasują do reszty szafek. Może to być chociażby zmywarka, lodówka, kuchenka gazowa, czy inne nieładne sprzęty. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć nieestetycznego efektu wizualnego, a tym samym zapewni nieograniczony dostęp do zabudowanych elementów na co dzień

Możliwość zabudowy pod sam sufit

Bywa, że powierzchnia naszej kuchni nie jest bardzo przestrzenna, za to posiadamy wiele sprzętów i przedmiotów, które musimy w niej przechowywać. Sposobem na to jest wysoka zabudowa mebli, w tym górnych szafek na całej wysokości ściany – aż po sam sufit. Dzięki temu zagospodarujemy każdy kawałek wolnego miejsca.

Komentarze
  • Kto najczęściej mieszka w loftach?

    Kto najczęściej mieszka w loftach? Styl loftowy to niecodzienna, bardzo oryginalna aranżac…
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skąd pojawia się wilgość na ścianach mieszkania?

  Wilgoć na ścianie to często spotykany i poważny problem. Zdarza się równie często w…