Czy EURO 2012 będzie naszym sukcesem?

Myślę, że tak, bo jesteśmy po prostu fajnym narodem. Jesteśmy otwarci, gościnni, coraz więcej ludzi mówi w obcych językach. Sądzę, że mamy czasami niepotrzebne kompleksy. Na niektóre zjawiska reagujemy bardzo histerycznie. EURO powinno nas dowartościować. Ci, którzy byli na tej imprezie cztery lata temu w Austrii, widzieli w szczerym polu przenośne toalety, ale nikt nie mówił, że to jest brak cywilizacji.

Infrastruktura, która powstanie w ramach przygotowania do mistrzostw pozostanie jednak na długie lata.

Ta infrastruktura z perspektywy zachodniej nie jest czymś niesamowitym, tylko normalnym stanem rzeczy. Jeśli porównamy nasze stadiony sprzed dwóch lat do tych, które mamy teraz, to jesteśmy w zupełnie innej bajce. Ale na świecie mają także hale do siatkówki, lodowiska, pływalnie. Mamy co nadrabiać, ale na szczęście postępy są widoczne gołym okiem. Nienawidzę tego narzekania i medialnego hałasu o to, że coś się nie udaje. A nawet jeśli się uda, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wytknie jakiś błąd.

Żarty zawsze się pana trzymały?

Ruch studencki był w tamtych latach miejscem, w którym gromadziła się opozycja. Środowisko studenckie zawsze pozwalało sobie na więcej, a najlepszym sposobem na obnażenie wad systemu politycznego był żart. Współpracowałem wtedy z kilkoma kabaretami: Warszawska Stodoła, Salon Niezależnych, TEI oraz teatrami: Lubelski Gong, Teatr Ósmego Dnia, Kalambur Wrocławski, Teatr Stu. Dużo podróżowałem po Polsce zarabiając jako prowadzący imprezy muzyczne, w tym studenckie festiwale artystyczne Fama. Przez trzy lata pracowałem z Czesławem Niemenem. Kiedy trafiłem do stolicy, byłem już rozpoznawalny w środowisku estradowym. Zawdzięczałem to m.in. prowadzeniu festiwali w Sopocie i Opolu. Przez rok byłem nawet dyrektorem tego ostatniego, ale zebrałem cięgi za to, że chciałem odświeżyć jego format.

SPIS TREŚCI

https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-1/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-2/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-3/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-4/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-5/

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Księgowość uproszczona czy pełna?

Niektóre podmioty mają obowiązek prowadzenia pełnej księgowości. Są to nie tylko spółki ka…