Czy EURO 2012 będzie naszym sukcesem?

Myślę, że tak, bo jesteśmy po prostu fajnym narodem. Jesteśmy otwarci, gościnni, coraz więcej ludzi mówi w obcych językach. Sądzę, że mamy czasami niepotrzebne kompleksy. Na niektóre zjawiska reagujemy bardzo histerycznie. EURO powinno nas dowartościować. Ci, którzy byli na tej imprezie cztery lata temu w Austrii, widzieli w szczerym polu przenośne toalety, ale nikt nie mówił, że to jest brak cywilizacji.

Infrastruktura, która powstanie w ramach przygotowania do mistrzostw pozostanie jednak na długie lata.

Ta infrastruktura z perspektywy zachodniej nie jest czymś niesamowitym, tylko normalnym stanem rzeczy. Jeśli porównamy nasze stadiony sprzed dwóch lat do tych, które mamy teraz, to jesteśmy w zupełnie innej bajce. Ale na świecie mają także hale do siatkówki, lodowiska, pływalnie. Mamy co nadrabiać, ale na szczęście postępy są widoczne gołym okiem. Nienawidzę tego narzekania i medialnego hałasu o to, że coś się nie udaje. A nawet jeśli się uda, to zawsze znajdzie się ktoś, kto wytknie jakiś błąd.

Żarty zawsze się pana trzymały?

Ruch studencki był w tamtych latach miejscem, w którym gromadziła się opozycja. Środowisko studenckie zawsze pozwalało sobie na więcej, a najlepszym sposobem na obnażenie wad systemu politycznego był żart. Współpracowałem wtedy z kilkoma kabaretami: Warszawska Stodoła, Salon Niezależnych, TEI oraz teatrami: Lubelski Gong, Teatr Ósmego Dnia, Kalambur Wrocławski, Teatr Stu. Dużo podróżowałem po Polsce zarabiając jako prowadzący imprezy muzyczne, w tym studenckie festiwale artystyczne Fama. Przez trzy lata pracowałem z Czesławem Niemenem. Kiedy trafiłem do stolicy, byłem już rozpoznawalny w środowisku estradowym. Zawdzięczałem to m.in. prowadzeniu festiwali w Sopocie i Opolu. Przez rok byłem nawet dyrektorem tego ostatniego, ale zebrałem cięgi za to, że chciałem odświeżyć jego format.

SPIS TREŚCI

https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-1/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-2/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-3/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-4/
https://www.zplywackiej.pl/krzysztof-materna-wywiad-cz-5/

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

3 komentarze

  1. […] 1 minutę temu Krzysztof Materna – wywiad cz.2 […]

  2. […] 1 minutę temu Krzysztof Materna – wywiad cz.2 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ekologiczne aspekty wypożyczania sprzętu budowlanego: jak zmniejszyć ślad węglowy Twojej firmy.

W obliczu rosnącej świadomości ekologicznej oraz potrzeby dbania o środowisko naturalne, f…