W ostatnim czasie obserwujemy niezwykle intensywny rozwój wzornictwa w brukarstwie. Sprzedaż kostki brukowej zwiększa się nie tylko w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowania materiałowe, ale również ze względu na szeroki wybór barw, form i możliwości kształtowania powierzchni.

Kostka brukowa
Kostka brukowa

Wystarczy spojrzeć na największe polskie miasta – Warszawa, Kraków, Poznań, Rzeszów. Kostka brukowa w różnych typach i odmianach upiększa place i skwery, na których do niedawna przechodnie potykali się o sterczące kanty szarych, betonowych i topornych płyt.

Rośnie nie tylko sprzedaż kostki brukowej. Rosną też wymagania klientów. To duża zasługa architektów. Sięgają oni po coraz śmielsze i coraz ciekawsze rozwiązania, wywierając niemały wpływ na producentów i nadając ton współczesnemu wzornictwu.

Bogaty asortyment coraz częściej można podziwiać na specjalnie przygotowanych placach wystawowych. To miejsca, mające postać pokazowych ogródków, a często całkiem pokaźnych ogrodów, w których producenci i sprzedawcy kostki brukowejprezentują swoją ofertę. Miejsca te zachęcają ciekawymi iluminacjami po zmroku oraz możliwością odpoczynku na ławeczkach, gdzie w komfortowych, niemal domowych warunkach można przedyskutować w gronie rodziny zakupowe decyzje. Często są to ogrody z ciekawie zaaranżowaną zielenią. Nawet jeżeli nie zdecydujemy się na zakup, warto zaglądnąć tam w czasie, kiedy planujemy przydomowe prace. Prawie zawsze dostrzeżemy coś, co okaże się ciekawym pomysłem dla naszego własnego ogrodu czy podwórka.

Nierzadko sprzedaż kostki brukowej wspierana jest bezpłatnymi konsultacjami z architektem, pozostającym do usług klientów odwiedzających składy handlowe i sklepy. To człowiek, który okaże się pomocny nie tylko w doborze wzorów i koncepcji architektonicznych, ale szybko i sprawnie oszacuje ilości i koszty potrzebnych materiałów. Często chętnie przedstawi kilka alternatywnych rozwiązań, które możemy spokojnie przemyśleć w domu lub – no właśnie – na ławeczce, wśród zieleni i wzorzystych chodników ogrodu wystawowego. Zupełnie za darmo.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gospodarowanie wodami opadowymi sposobem na ekologiczne i ekonomiczne życie

Słabe ciśnienie czy nawet zupełny brak wody w kranie podczas upalnych dni nie należą już d…