Jak we wszystkich dużych miastach w Łodzi brakuje miejsc do parkowania samochodów w centrum miasta. Początkowe plany, które zakładały budowanie parkingów podziemnych właśnie upadły. Jak się okazało budowa poziemnych parkingów jest zbyt droga, dodatkowo koszty wykonania takiego przedsięwzięcia odstręczają inwestorów.

Siłą rzeczy, niestety nie powstanie parking podziemny w  Łodzi. Co planują władze miasta, by zapewnić mieszkańcom odpowiednio dużo miejsc do pozostawienia samochodów?

Jak się okazało plany na podziemne parkingi pozostały tylko w strefie marzeń, dlaczego? Po kilku latach inwestorzy dokładnie przeliczyli opłacalność inwestycji. Niestety, koszt wybudowania jednego miejsca parkingowego wynosił by około 100 tysięcy. W realnych rozrachunkach zwrot inwestycji nastąpił by po około 40 latach. Nie trudno się dziwić, że żaden z biznesmenów nie chciał podjąć się tego zadania. Co dalej z parkingiem w mieście?

Władze miasta znalazły rozwiązanie trudnej sytuacji, mianowicie parking piętrowy. Jest to znacznie tańsza inwestycja, dzięki czemu ma szanse szybciej się zwrócić. Wstępnie wytyczono już trzy lokalizacje, w których można będzie postawić piętrowe parkingi. Znajdują się one w ścisłym centrum miasta. Są to miejsca tj. ul. Nawrot 3/5, ul. Rewolucji 10 i Jaracza 20/24.

Większa opłacalność wiąże się z zainteresowaniem inwestorów budową tego typu. Teraz pozostało tylko czekać na zaakceptowanie planów zagospodarowania przestrzennego przez Miejską Pracownię Urbanistyczną. Parking piętrowy w centrum miasta w tym przypadku jest doskonałym rozwiązaniem, z którego będą korzystać zarówno mieszkańcy pobliskich lokalizacji, jak i osoby, które pracują w centrum miasta. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które przyjeżdżają do pracy spoza miasta – w takim miejscu mogą pozostawić swój samochód i ruszyć w dalszą drogę np. rowerem miejskim.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym są kompresory tłokowe?

Kompresory są urządzeniami, dzięki którym możemy uzyskać gaz pod wysokim ciśnieniem. Zazwy…