Producenci prześcigają się w produkcji coraz to bardziej zaawansowanych kół przemysłowych. Kółka do wózków cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Nadmienić należy, że w przypadku zestawów przemysłowych największą rolę odgrywa jakość. Czym wyższa, tym większy komfort pracy – zarówno w zakresie bezpieczeństwa jaki bezawaryjnego transportu. Decydując się na zakup kół przemysłowych, jednym z kluczowych aspektów jest parametr obciążalności dynamicznej. Kółka do wózków winny odznaczać się wysokim parametrem obciążalności dynamicznej – nawet do 25 000 N. Tak wysoki współczynnik sprzyja swobodnemu transportowi nawet najcięższych palet. Oczywiście, wysoki współczynnik obciążalności dynamicznej ma również znaczenie, jeśli chodzi o wagę samego urządzenia, a także posadzkę, po której ma się ono poruszać. Nawet nowoczesne modele kół przemysłowych dedykowane są na posadzki wykonane z żywicy bądź pokryte kafelkami.

Kółka do wózków
Kółka do wózków

Wysoki parametr obciążalności dynamicznej winien iść w parze ze starannie dobraną obudową ciężką. Na szczególną uwagę zasługuje obudowa wykonana z ocynkowanej elektrolitycznie i spawanej stali. Odpowiednia konstrukcja sprzyja przenoszeniu wysokich obciążeń – dobra opcją jest już 9 000 N. Kółka do wózków wyposażone w obudowę na bazie elementów stalowych spawanych elektrycznie i malowanych proszkowo na dowolny kolor sprzyjają najbardziej wymagającym pracom. Ich obciążenie dynamiczne przekracza wartość 20 000 N na jeden zestaw kołowy. Modele tzn. „do zadań specjalnych” sprawdzą się przy najcięższych, najbardziej wymagających zastosowaniach. Nie sposób nie wspomnieć również o rolkach na stalowej piaście ze specjalnym nalewanym wieńcem poliuretanowym. Rolki, których szerokość jest na równi z ich średnicą sprawdza się przy najdelikatniejszym podłożu, gdzie liczy się rozłożenie nacisków na wierzchnią powierzchnię oraz dość stabilny ruch. Ostatecznie dużą popularnością cieszą się również kółka do wózków z nalewanym wieńcem (guma) osadzonym na korpusie z aluminium. Te modele łączą w sobie właściwości gumowego wieńca z wytrzymałością aluminium. Odpowiednio wykorzystane sprawdzą się praktycznie na każdym podłożu. W zestawieniu z wspomnianą już obudową ciężką, doskonale sprawdzą się przy obciążeniach średnich i średniociężkich.

Kółka do wózków to niezwykle ważny element, którego wymiana powinna mieć dla nas kluczowe znacznie. Przed zakupem pierwszego, lepszego modelu warto zapoznać się z kartą produktu i dokładnie przeanalizować kluczowe dla naszej pracy parametry.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki i inne, czyli ozdoby do włosów, które warto wybrać

Każda kobieta szuka wśród ozdób czegoś, co spowoduje, że jej fryzura będzie wyglądać zjawi…