Producenci prześcigają się w produkcji coraz to bardziej zaawansowanych kół przemysłowych. Kółka do wózków cieszą się niesłabnącą popularnością już od wielu lat. Nadmienić należy, że w przypadku zestawów przemysłowych największą rolę odgrywa jakość. Czym wyższa, tym większy komfort pracy – zarówno w zakresie bezpieczeństwa jaki bezawaryjnego transportu. Decydując się na zakup kół przemysłowych, jednym z kluczowych aspektów jest parametr obciążalności dynamicznej. Kółka do wózków winny odznaczać się wysokim parametrem obciążalności dynamicznej – nawet do 25 000 N. Tak wysoki współczynnik sprzyja swobodnemu transportowi nawet najcięższych palet. Oczywiście, wysoki współczynnik obciążalności dynamicznej ma również znaczenie, jeśli chodzi o wagę samego urządzenia, a także posadzkę, po której ma się ono poruszać. Nawet nowoczesne modele kół przemysłowych dedykowane są na posadzki wykonane z żywicy bądź pokryte kafelkami.

Kółka do wózków
Kółka do wózków

Wysoki parametr obciążalności dynamicznej winien iść w parze ze starannie dobraną obudową ciężką. Na szczególną uwagę zasługuje obudowa wykonana z ocynkowanej elektrolitycznie i spawanej stali. Odpowiednia konstrukcja sprzyja przenoszeniu wysokich obciążeń – dobra opcją jest już 9 000 N. Kółka do wózków wyposażone w obudowę na bazie elementów stalowych spawanych elektrycznie i malowanych proszkowo na dowolny kolor sprzyjają najbardziej wymagającym pracom. Ich obciążenie dynamiczne przekracza wartość 20 000 N na jeden zestaw kołowy. Modele tzn. „do zadań specjalnych” sprawdzą się przy najcięższych, najbardziej wymagających zastosowaniach. Nie sposób nie wspomnieć również o rolkach na stalowej piaście ze specjalnym nalewanym wieńcem poliuretanowym. Rolki, których szerokość jest na równi z ich średnicą sprawdza się przy najdelikatniejszym podłożu, gdzie liczy się rozłożenie nacisków na wierzchnią powierzchnię oraz dość stabilny ruch. Ostatecznie dużą popularnością cieszą się również kółka do wózków z nalewanym wieńcem (guma) osadzonym na korpusie z aluminium. Te modele łączą w sobie właściwości gumowego wieńca z wytrzymałością aluminium. Odpowiednio wykorzystane sprawdzą się praktycznie na każdym podłożu. W zestawieniu z wspomnianą już obudową ciężką, doskonale sprawdzą się przy obciążeniach średnich i średniociężkich.

Kółka do wózków to niezwykle ważny element, którego wymiana powinna mieć dla nas kluczowe znacznie. Przed zakupem pierwszego, lepszego modelu warto zapoznać się z kartą produktu i dokładnie przeanalizować kluczowe dla naszej pracy parametry.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skąd pojawia się wilgość na ścianach mieszkania?

  Wilgoć na ścianie to często spotykany i poważny problem. Zdarza się równie często w…