Dom Bez kategorii Kiedy w naszym silniku nawaliła turbosprężarka?

Kiedy w naszym silniku nawaliła turbosprężarka?

2 min odczyt
0
0
146

Turbosprężarki w naszych silnikach samochodowych, pełnią bardzo ważną rolę choć niejednokrotnie są niesłusznie traktowane, jako element odpowiedzialny za większe zużycie paliwa, co nie jest w żadnym stopniu prawdą. Dzięki turbosprężarce dochodzi nie tylko do znacznego zwiększenia obrotów, ale też mamy możliwość uzyskania większej mocy silnika, co w wielu przypadkach okazuje się to dla nas nader korzystnym a nawet komfortowym rozwiązaniem.

Niestety w wielu przypadkach nie zdajemy sobie sprawy, iż spadek mocy silnika a także dziwne objawy między innymi zapalenie się kontrolki informującej o awarii silnika, czy nawet kłębu dymu jaki dochodzi do nas z układu wydechowego, to sygnał iż awarii uległa nasza turbosprężarka.

Reklama: Części motocyklowe Racibórz

Jej wymiana na nową to raczej nie jest zawsze dobre rozwiązanie, a raczej takie które może nas bardzo wiele kosztować, zaleca się więc inne działanie na rzecz przywrócenia jej do sprawnego działania, czyli zdecydowanie się na regenerację turbosprężarki. Warto posiadać ją sprawną, nie tylko dla mocy ale również prawidłowego działania silnika w naszym aucie.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Naczelny
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wygoda i profesjonalizm: usługa mobilnej myjni parowej

W dzisiejszych zabieganych czasach, kiedy każda minuta się liczy, coraz więcej osób poszuk…