Umawiając się z ekipą na montaż okien, powinniśmy wybrać najbardziej dogodny do tego termin – ważne jest, by była odpowiednia pogoda, a w domu zostały już zakończone niektóre prace.

POGODA. Okien nie powinno się montować w okresie jesienno-zimowym, w temperaturze poniżej 5°C. Jeśli jednak z jakichś względów się na to decydujemy – upewnijmy się, czy fachowcy używają odpowiednich materiałów, na przykład zimowych pianek poliuretanowych.

STAN PRAC W DOMU. Okna – zwłaszcza te drewniane – najlepiej jest osadzać po zakończeniu tynkowania ścian wewnątrz domu (pozostawiamy jedynie nieotynkowane ościeża – wykończy się je po montażu okien). Zakończone powinny być również inne mokre prace, takie jak wylewki, szpachlowanie (gipsowanie) ścian z płyt gipsowo-kartonowych lub układanie glazury i terakoty.

Ma to związek przede wszystkim z dużą wilgotnością panującą wewnątrz domu w trakcie prowadzenia takich prac. Mogłaby ona zaszkodzić stolarce drewnianej, prowadząc do wypaczenia się profili. Poza tym okna (nieważne -drewniane czy z PVC) łatwo można w trakcie takich prac uszkodzić – na przykład zachlapać zaprawą okucia okienne

Uwaga! Jeżeli wilgotność powietrza wewnątrz domu po robotach budowlanych i wykończeniowych nadal jest duża, ale inne względy (na przykład ekonomiczne) zmuszają nas do szybkiego montażu okien, możemy zastosować osuszacze powietrza lub wypożyczyć dmuchawy. Osuszacze powinno się wstawić na 1-3 dni (i mierzyć poziom wilgotności). Dmuchawy należy użytkować zgodnie z instrukcją – mają bowiem różne moce. Dmuchawy i osuszacze dostępne są w wypożyczalniach sprzętu budowlanego.

Komentarze
  • montaż okna

    Okna

    Z danych producentów okien wynika, że większość trafiających do nich reklamacji nie jest s…
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Pomoc drogowa ile za kilometr ?

Samochody są świetne kiedy działają, w innym przypadku mogą jedynie przyprawić o ból głowy…