Co to jest keylogger?

Keylogger to oprogramowanie lub urządzenie rejestrujące klawisze naciskane przez użytkownika. Oczywiście taki rodzaj programu lub sprzętu może być wykorzystywany przez wirusy bądź trojany, natomiast w artykule skupimy się na korzyściach zainstalowania keyloggera przez pracodawcę.

Keylogger dla pracodawcy

Keylogger w firmie będzie służył do monitorowania aktywności pracowników. Zanim wybierze się oprogramowanie tego typu, warto zrobić porównanie produktów dostępnych na rynku. Program powinien być dyskretny i niewidoczny w menedżerze zadań oraz nie zakłócać pracy systemu operacyjnego, powyższe wymagania spełnia: https://www.keylogger.pl/.

Funkcje keyllogerów

Przy wyborze keyloggera warto kierować się jak najdłuższą listą funkcji dostępnym w danym programie, najważniejsze z nich to:

– przechwytywanie oraz zapisywanie zrzutów ekranu
– monitoring odwiedzanych stron internetowych (również tych w trybie prywatnym)
– kontrola danych zapisywanych w folderach
– monitoring czasu spędzonego przez użytkowników w poszczególnych aplikacjach
– monitoring drukowanych dokumentów (kto i kiedy?)
– możliwość ustawienia własnych alertów dla wybranych zdarzeń

Dlaczego warto?

Keylogger nie jest narzędziem służącym do inwigilacji pracowników. Program tego typu pozwala na kontrolę wydajności i obłożenia pracą danej osoby oraz przede wszystkim informuje o bezpieczeństwie poufnych danych. Przy ustawieniu alertów dla zdarzeń będzie dokładnie monitorować i natychmiastowo informować o działaniach niepożądanych. Dostęp do danych z keyloggera ma tylko jedna autoryzowana osoba, za pomocą szyfrowanego klucza – zapewnia to maksymalną dyskrecję.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Skąd pojawia się wilgość na ścianach mieszkania?

  Wilgoć na ścianie to często spotykany i poważny problem. Zdarza się równie często w…