Co to jest keylogger?

Keylogger to oprogramowanie lub urządzenie rejestrujące klawisze naciskane przez użytkownika. Oczywiście taki rodzaj programu lub sprzętu może być wykorzystywany przez wirusy bądź trojany, natomiast w artykule skupimy się na korzyściach zainstalowania keyloggera przez pracodawcę.

Keylogger dla pracodawcy

Keylogger w firmie będzie służył do monitorowania aktywności pracowników. Zanim wybierze się oprogramowanie tego typu, warto zrobić porównanie produktów dostępnych na rynku. Program powinien być dyskretny i niewidoczny w menedżerze zadań oraz nie zakłócać pracy systemu operacyjnego, powyższe wymagania spełnia: keylogger.

Funkcje keyllogerów

Przy wyborze keyloggera warto kierować się jak najdłuższą listą funkcji dostępnym w danym programie, najważniejsze z nich to:

– przechwytywanie oraz zapisywanie zrzutów ekranu
– monitoring odwiedzanych stron internetowych (również tych w trybie prywatnym)
– kontrola danych zapisywanych w folderach
– monitoring czasu spędzonego przez użytkowników w poszczególnych aplikacjach
– monitoring drukowanych dokumentów (kto i kiedy?)
– możliwość ustawienia własnych alertów dla wybranych zdarzeń

Dlaczego warto?

Keylogger nie jest narzędziem służącym do inwigilacji pracowników. Program tego typu pozwala na kontrolę wydajności i obłożenia pracą danej osoby oraz przede wszystkim informuje o bezpieczeństwie poufnych danych. Przy ustawieniu alertów dla zdarzeń będzie dokładnie monitorować i natychmiastowo informować o działaniach niepożądanych. Dostęp do danych z keyloggera ma tylko jedna autoryzowana osoba, za pomocą szyfrowanego klucza – zapewnia to maksymalną dyskrecję.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Bezpieczeństwo w użyciu wypożyczonych elektronarzędzi

Elektronarzędzia są nieocenione w pracy budowlanej, remontowej i majsterkowaniu, ale równi…