W 10-tej już edycji charytatywnego kalendarza firmy Fujifilm, kolejne strony zapełniły zdjęcia użytkowników aparatów z serii X

W grudniu 2005 r. powstał pierwszy kalendarz i do tej pory na kolejnych stronach mogliśmy cieszyć oczy zdjęciami modelek (w towarzystwie gwiazd sportu czy srebrnego ekranu), wyłonionych z trwającego kilka miesięcy castingu. Wyjątek stanowiło wydanie na rok 2013, z portretami dzieci z Indii i Nepalu, autorstwa Szymona Szczęśniaka i Marka Straszewskiego (w ramach projektu edukacyjnego Exciting Experience). Tym razem, zawiera najlepsze zdjęcia wybrane w konkursie na najciekawszą fotografię o tematyce ulicznej wykonaną aparatem Fujifilm X. O ich wyborze zadecydowało jury, w skład którego weszli przedstawiciele mediów (w tym redaktor naczelny Digital Photographer Polska), a decydujący głos należał do fotografów Tomasza Sikory i Tomasza Lazara.

Kalendarz, jak zawsze, ma charakter charytatywny. Przez ostatnie 9 lat, firma Fujifilm dzięki temu projektowi zebrała ponad 300 tys. złotych na pomoc potrzebującym. W tym roku pieniądze ze sprzedaży kalendarza zostaną przekazane fundacji „A kogo?” Ewy Błaszczyk, która sfinansowała budowę kliniki Budzik – dla dzieci po ciężkich urazach mózgu.

Ty też możesz pomóc!

Aby otrzymać kalendarz, należy przesłać potwierdzenie przelewu na konto fundacji „A kogo?” W tytule maila trzeba wpisać „A kogo?” Po zweryfikowaniu potwierdzenia przelewu, egzemplarz zostanie wysłany na wskazany adres. Minimalna kwota przelewu to 100 zł.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Fotografia

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Najlepsze sposoby na przekonanie dziecka do pójścia do przedszkola

Najlepszym sposobem na przekonanie dziecka do pójścia do przedszkola jest znalezienie szko…