Dom Zdrowie Jakie badania przeprowadza lekarz medycyny pracy?

Jakie badania przeprowadza lekarz medycyny pracy?

2 min odczyt
0
0
197

Jakie badania są wykonywane podczas wizyty u lekarza medycyny pracy? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że różnią się one od siebie ze względu na konkretną branżę, a nawet stanowiska. Do podstawowych badań zaliczają się takie jak badania laryngologiczne, morfologia krwi, badanie moczu czy okulistyka. Inne zależą od specyfikacji i środowiska w miejscu pracy. Bardzo często lekarze wysyłają pacjentów także na dodatkowe badania kardiologiczne.

Nie ma żadnych wątpliwości, że większość osób do końca nie zdaje sobie sprawy na czym polega praca lekarza medycyny pracy. Na wizycie często są zaskoczeni, że powinni przynieść wcześniejsze wyniki badań lub muszą wykonać dodatkowe specjalistyczne. Najczęściej ma to miejsce, kiedy wracamy do pracy po dłuższej przerwie, np. zwolnieniu lekarskim, operacji, zabiegu itp. Medycyna pracy Bydgoszcz opiera się nie tylko na tych wynikach badań, ale również na wywiadzie środowiskowym, który przeprowadza z pacjentem.

Na podstawie wyników od specjalistów, do których kieruje się daną osobę oraz własnych spostrzeżeń wydaje się opinię o zdolności pacjenta do pracy. Musi on wziąć pod uwagę specyfikę pracy, środowisko panujące w danym miejscu, a także ryzyko zawodowe, które może ponieść pracownik. Można powiedzieć, że to na barkach lekarza medycyny pracy leży zdrowie pracownika.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie są najgorsze marki motocykli?

Reklama: Rybnik sklep motocyklowy JAKIE SĄ NAJGORSZE MARKI MOTOCYKLI? Przyjrzeliśmy się na…