Co to jest właściwie kamienny dywan?

Dywan kojarzy się nam z miękką dekoracją na podłodze w pokoju, zaś kamienie z czymś twardym. Jak więc jest możliwe połączenie ze sobą tych dwóch sprzecznych pojęć? A jednak jest. Kamienny dywan to nic innego jak nowoczesne i dekoracyjne wykończenie powierzchni poziomych i pionowych zarówno we wnętrzu pomieszczeń, jak i na zewnątrz. To rozwiązanie może sprawdzić się na tarasie, balkonie, schodach, podłogach, ścianach, podjazdach, alejkach w ogrodach, garażach.

Kamienny dywan składa się z dwóch podstawowych składników, a mianowicie z żywicy epoksydowej i kruszywa. Kruszywo to zwykle cząsteczki kwarcu, marmuru lub granitu o grubości od 0,1mm do 8mm. Żywica spaja cząsteczki i wyniku wymieszania tych składników powstaje nam masa, którą umieszczamy na danej powierzchni.

Od czego zacząć?

Po pierwsze należy odpowiednio przygotować miejsce, to znaczy usunąć kurz, brud. Na oczyszczoną powierzchnię nakładamy warstwę gruntu. Po odczekaniu 48 godzin matowimy zagruntowaną powierzchnię papierem ściernym i wciągamy pył odkurzaczem. Następnym krokiem jest położenie warstwy hydroizolacyjnej z płynnej żywicy, która zabezpieczy przed przenikaniem wody. Kolejnym działaniem będzie przygotowanie szalunku czy profili krawędziowych, które pomogą nam w zachowaniu kątów prostych. Dalej przechodzimy do wymieszania żywicy z kruszywem, zachowując proporcje wskazane na opakowaniach producentów. Gotową masę nakładamy pacą lub raklem. Jeśli nasz kamienny dywan znajduje się na zewnątrz możemy zabezpieczyć go specjalnym lakierem, który podkreśli kolory (szczególnie te ciemniejsze) i zabezpieczy całość przed zżółknięciem w wyniku działania  promieni słonecznych.

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Korzyści i wady last minute: Czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

W dzisiejszym świecie, gdzie szybkość i efektywność są na wagę złota, wiele osób szuka roz…