Jest takie znane powiedzenie Konfucjusza mówiące o tym, iż osoby, które znalazły pracę, którą kochają w istocie nie przepracują w swoim życiu ani jednego dnia. Prawdą jest, iż znalezienie pracy marzeń nie jest łatwym zadaniem. Nie każdy z nas potrafi dokładnie określić, co chciałby w życiu robić żeby czuć się spełnionym i szczęśliwym (zwłaszcza w poniedziałek rano). Niemniej, z chwilą kiedy znajdziemy odpowiedź na powyższe pytanie warto podjąć próbę i poszukać dla siebie odpowiedniego miejsca na rynku pracy. Jak tego dokonać? Należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, odrobinę kreatywności i zaangażowania, które mogą przynieść wymierne rezultaty.

5 sposobów na znalezienie pracy marzeń

W internecie istnieje szereg stron internetowych na których praktycznie codziennie pojawiają się „oferty pracy„. Szukający czynnie nowego zatrudnienia powinniśmy być z nimi na bieżąco, niemniej nasze działania nie mogą się skończyć tylko na ich przeglądaniu. Warto zrobić coś więcej!

  1. Aplikuj na stanowisko którego nie ma – warto zwrócić się bezpośrednio do firmy, która nas interesuje. Jak? Za pośrednictwem strony internetowej. Uwaga! Nawet jeżeli w zakładce Praca/Kariera nie ma na daną chwilę żadnej „oferty pracy” nie powinno nas to powstrzymać przed wysłaniem CV i listu motywacyjnego. Jest szansa, że ktoś nas zapamięta i odezwie się do nas w najmniej oczekiwanym momencie.
  2. Przygotuj CV i list motywacyjny, który wyróżni się z tłumu – pracodawcy, zamieszczający „oferty pracy” dostają codziennie mnóstwo aplikacji od potencjalnych kandydatów. Wiele z nich jest odrzucanych już na etapie pierwszej weryfikacji. Przygotuj profesjonalne CV zawierające najważniejsze informacje o Twoim dotychczasowym zatrudnieniu oraz posiadanych kwalifikacjach. Niemniej to list motywacyjny (a może nawet portfolio) może być Twoją kartą przetargową. Poświęć odpowiednią ilość czasu na jego przygotowanie i napisz go w niesztampowy i oryginalny sposób pokazując potencjalnemu pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko.
  3. Ciągle się rozwijaj i nawiązuj branżowe znajomości – udział w konferencjach, seminariach, szkoleniach a nawet targach to doskonały sposób na nabywanie nowych umiejętności i poznawanie ludzi obracających się w danym środowisku, którzy mogą okazać się pomocni w zdobyciu pracy marzeń
  4. Kontroluj swoje media społecznościowe – współcześni rekrutorzy sprawdzają potencjalnego pracownika na wielu szczeblach, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Starając się o poważne stanowisko w renomowanej firmie zrewiduj swoje media społecznościowe i usuń zdjęcia oraz wpisy, które mogą Cię zdyskredytować w oczach potencjalnego pracodawcy.
  5. Nie rzucaj starej pracy dopóki nie znajdziesz nowej – szukanie wymarzonej pracy może być aktywnością rozłożoną w czasie, dlatego nie warto rzucać tej aktualnej, ponieważ kilka miesięcy przestoju mogą być bardzo deprymujące i ostudzić nawet największy zapał.

 

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ubezpieczenie d&o – co to jest ?

  Nasz kraj przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit gospodarczy. Jest to w dużej mierze sp…