Jest takie znane powiedzenie Konfucjusza mówiące o tym, iż osoby, które znalazły pracę, którą kochają w istocie nie przepracują w swoim życiu ani jednego dnia. Prawdą jest, iż znalezienie pracy marzeń nie jest łatwym zadaniem. Nie każdy z nas potrafi dokładnie określić, co chciałby w życiu robić żeby czuć się spełnionym i szczęśliwym (zwłaszcza w poniedziałek rano). Niemniej, z chwilą kiedy znajdziemy odpowiedź na powyższe pytanie warto podjąć próbę i poszukać dla siebie odpowiedniego miejsca na rynku pracy. Jak tego dokonać? Należy przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, odrobinę kreatywności i zaangażowania, które mogą przynieść wymierne rezultaty.

5 sposobów na znalezienie pracy marzeń

W internecie istnieje szereg stron internetowych na których praktycznie codziennie pojawiają się „oferty pracy„. Szukający czynnie nowego zatrudnienia powinniśmy być z nimi na bieżąco, niemniej nasze działania nie mogą się skończyć tylko na ich przeglądaniu. Warto zrobić coś więcej!

  1. Aplikuj na stanowisko którego nie ma – warto zwrócić się bezpośrednio do firmy, która nas interesuje. Jak? Za pośrednictwem strony internetowej. Uwaga! Nawet jeżeli w zakładce Praca/Kariera nie ma na daną chwilę żadnej „oferty pracy” nie powinno nas to powstrzymać przed wysłaniem CV i listu motywacyjnego. Jest szansa, że ktoś nas zapamięta i odezwie się do nas w najmniej oczekiwanym momencie.
  2. Przygotuj CV i list motywacyjny, który wyróżni się z tłumu – pracodawcy, zamieszczający „oferty pracy” dostają codziennie mnóstwo aplikacji od potencjalnych kandydatów. Wiele z nich jest odrzucanych już na etapie pierwszej weryfikacji. Przygotuj profesjonalne CV zawierające najważniejsze informacje o Twoim dotychczasowym zatrudnieniu oraz posiadanych kwalifikacjach. Niemniej to list motywacyjny (a może nawet portfolio) może być Twoją kartą przetargową. Poświęć odpowiednią ilość czasu na jego przygotowanie i napisz go w niesztampowy i oryginalny sposób pokazując potencjalnemu pracodawcy, że jesteś idealnym kandydatem na dane stanowisko.
  3. Ciągle się rozwijaj i nawiązuj branżowe znajomości – udział w konferencjach, seminariach, szkoleniach a nawet targach to doskonały sposób na nabywanie nowych umiejętności i poznawanie ludzi obracających się w danym środowisku, którzy mogą okazać się pomocni w zdobyciu pracy marzeń
  4. Kontroluj swoje media społecznościowe – współcześni rekrutorzy sprawdzają potencjalnego pracownika na wielu szczeblach, zwłaszcza w mediach społecznościowych. Starając się o poważne stanowisko w renomowanej firmie zrewiduj swoje media społecznościowe i usuń zdjęcia oraz wpisy, które mogą Cię zdyskredytować w oczach potencjalnego pracodawcy.
  5. Nie rzucaj starej pracy dopóki nie znajdziesz nowej – szukanie wymarzonej pracy może być aktywnością rozłożoną w czasie, dlatego nie warto rzucać tej aktualnej, ponieważ kilka miesięcy przestoju mogą być bardzo deprymujące i ostudzić nawet największy zapał.

 

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przyłbice spawalnicze

Przyłbica spawalnicza stanowi atrybut każdego spawacza. Jej najważniejszym zadaniem jest o…