Dom Sport Jak zbudować masę mięśniową?

Jak zbudować masę mięśniową?

4 min odczyt
0
0
383

Dzięki mięśniom sylwetka wygląda zgrabniej i szczuplej. Ciało jest jędrne, a skóra zdaje się zdrowsza. Jednak, aby zbudować masę mięśniową trzeba wykonać dużo ciężkiej pracy. Jest kilka zasad, których dobrze przestrzegać w drodze do wysportowanej sylwetki. Ćwiczenia, dieta i suplementy to podstawa całego procesu budowania czystej masy mięśniowej.

Trening

Kluczem do budowania masy mięśniowej jest odpowiednio dobrany trening. Trzeba dostosować go indywidualnie do możliwości jednostki i także do jej potrzeb. Kobietom bardziej będzie zależeć na dużych pośladkach, mężczyźni wybiorą umięśnioną klatę i ręce. Należy dobrać odpowiednie ćwiczenia, które w sposób kompleksowy zadziałają na mięśnie i pobudzą je do rozwoju. Najlepiej skorzystać z usług trenera personalnego. Ma on wiedzę, która pomoże osiągnąć założone cele. Dodatkowo, zadba o technikę wykonywanych ćwiczeń podczas treningu.

Dieta

Aby mięśnie mogły rosnąć, potrzebują energii. Dlatego dieta jest równie ważna, co trening. Dzięki nadwyżce kalorycznej i odpowiedniej podaży makroskładników nasze ciało będzie mogło dobrze się zregenerować, a mięśnie rosnąć. Rodzaj diety najlepiej dobrać do własnych preferencji. Masę mięśniową można budować zarówno na diecie pełnej mięsa, jak i wegańskiej. Wszystko zależy od fantazji. Warto pamiętać, aby używać produktów ze sprawdzonych źródeł. Będą miały więcej cennych minerałów i witamin niż te ze sklepów.

Suplementy masa

Nie wyróżnia się specjalnych suplementów, które stosuje się na masie lub na redukcji. Częstym pytaniem jest, jaki zestaw suplementów na masę jest najlepszy. Odpowiedź jest prosta: dopasowany do jednostki. Nie mniej jednak. Warto podczas okresu masy suplementować się kreatyną i odżywką białkową. Kreatyna pomoże w szybszym tempie nabrać masy mięśniowej. Natomiast odżywka białkowa będzie dobrym źródłem białka, które można przygotować na wiele sposobów. Oprócz tego można także sięgnąć po przed treningówki. Jednak w okresie masowym na brak energii raczej nie powinno się narzekać.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Biuro rachunkowe pomoże uzyskać zwrot podatku

Legalna praca poza granicami kraju pozwala ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. W zal…