Fitness uprawia coraz większa liczba pięknych kobiet, one też wiedzą, że na piękne ciało trzeba zapracować, bo Matka Natura nie w każdym wypadku jest wystarczająco łaskawa.

Tak się szczęśliwie składa, że odkąd tylko do sportów sylwetkowych wprowadzono konkurencję fitness, od razu do tego sportu zaczęły garnąć się piękne dziewczyny pragnące doskonalić swoje sylwetki.

Kiedy sięgam pamięcią 19 lat wstecz, czyli do momentu, w którym narodził się nasz miesięcznik, na jego łamach pojawiła się Aleksandra Kobielak, która w kilka lat później została mistrzynią świata. Jej doskonała sylwetka świetnie współgrała z urodą w całym tego słowa znaczeniu, a czarujący uśmiech działał na komisję sędziowską jak magnes. Trudno dziś jednoznacznie zaopiniować, w jakim stopniu na wysoką ocenę sędziów miała wpływ sylwetka, a w jakim uroda.

Dodatkowym atutem Oli była umiejętność prezentacji mocnych punktów swojej sylwetki, pewność siebie i swoboda poruszania się na scenie. Wbrew pozorom jest to ważne, bo sędziowie nie mają zbyt dużo czasu na wyszukiwanie najzgrabniejszych i najpiękniejszych zawodniczek z tłumu kandydatek do najlepszych miejsc. A gdy jeszcze liczba tych kandydatek jest tak duża, że nie mieszczą się na scenie, to kłopoty z wiarygodnością ocen mogą niebezpiecznie się spiętrzać.

Poruszam ten problem nieprzypadkowo, bowiem na ostatniej imprezie Grand Prix Polski, jaka odbywała się w Warszawie podczas targów FIWE zauważyliśmy ciekawy przypadek. Tenże „przypadek” nazywał się Agnieszka Kraj i wziął udział w zawodach fitness bikini obok innych dziewczyn, mniej lub bardziej pięknych.

Stawiam garść orzechów przeciw garści złotówek, że Agnieszka była jedną najpiękniejszych zawodniczek, a ponadto miała sylwetkę, z która powinna wejść do • finału. Ale co z tego, skoro nie potrafiła wyeksponować swojej sylwetki. Stała z boku sceny wtopiona w pozostałe zawodniczki, tak więc dla komisji sędziowskiej niewidoczna. Zdaję sobie sprawę, że debiutancka trema to pokaźna przeszkoda zasłaniająca dowolną postać przed wzrokiem sędziów. Oby tylko ta trema minęła jej na czas następnych zawodów, bo dziewczyna naprawdę zasługuje na wyróżnienie.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Środki chemiczne stosowane w pracach budowlanych

Budownictwo to prężnie rozwijający się sektor gospodarki. Wielkie inwestycje wymagają nie …