Borykasz się z przeziębieniem? Z tego względu nie możesz normalnie funkcjonować w życiu prywatnym i zawodowym? Czym cechuje się ta choroba? Kiedy należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu?

Najczęstsze objawy

Statystyki pokazują, że preparaty na przeziębienie musimy przyjmować nawet kilka razy w ciągu jednego roku kalendarzowego. Ciekawostką jest to, że osoby starsze zazwyczaj zaś chorują nieco rzadziej. Zakazić można się na kilka sposobów. Przede wszystkim chodzi tutaj o drogę kropelkową. Np. do zakażenia dochodzi wtedy, kiedy inna chora osoba kicha albo kaszle. To nie wszystko. Wirusa można „złapać” także poprzez kontakt z przedmiotami, które zostały wcześniej dotknięte przez osoby chore. Tak ważne jest zatem to, by często myć ręce. Jakie objawy świadczą o tym, że borykamy się z przeziębieniem? Na samym początku pacjenci narzekają głównie na drapanie oraz suchość w nosie. Wiąże się z to z katarem, który może mocno dawać się we znaki. Trzeba też wspomnieć o bólu gardła. Czasami do tego dochodzą chrypka i kłopoty z oddychaniem. Tak samo, jak kaszel i stosunkowo wysoka gorączka. Istotne jest to, aby nie panikować. Trzeba po prostu wziąć wolne (w pracy albo szkole), położyć się do łóżka i stosować konkretne medykamenty. Przede wszystkim preparaty na przeziębienie muszą być dostosowane do objawów. Często pacjenci łykają paracetamol i niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Pomoc lekarza czasami jest nieodzowna

Zazwyczaj przeziębienie przebiega bez większych komplikacji. Odpoczynek w połączeniu z kilkoma medykamentami, które można otrzymać nawet bez recepty, są wystarczające. Czasami jednak konieczna jest pomoc lekarza. Szczególnie, jeśli objawy się mocno nasilają. O czym tutaj pamiętać? Osoby, które czują się naprawdę źle powinny zamówić wizytę domową. Dlaczego? Wizyta w gabinecie może być dużym wyzwaniem. Poza tym istnieje ryzyko zakażenia innych osób, prawda? Ewentualnie trzeba ustawić wizytę tak, aby przebywać po prostu, np. na poczekalni, z jak najmniejszą liczbą osób. Doktor wykona odpowiednie badania i zleci stosowne medykamenty. W przypadku tej dolegliwości nie zaleca się zaś stosowania antybiotyków.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
  • Witamina A – niedobór

    Zanim przejdziemy do kwestii niedoborów witaminy A, zapoznajmy się z jej zalecanym przez s…
  • Produkty bogate w aminokwasy

    Produkty bogate w aminokwasy Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że aminokwasy pełnią bar…
  • Kreatyna – co musisz o niej wiedzieć?

    Chyba wszystkie osoby uprawiające sporty siłowe pragną, by w parze z ich stażem treningowy…
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ekologiczne paliwo przyszłości. Jak powstaje pellet?

Pellet drzewny to ekologiczne paliwo, które stanowi świetną alternatywę dla węgla czy ekog…