Borykasz się z przeziębieniem? Z tego względu nie możesz normalnie funkcjonować w życiu prywatnym i zawodowym? Czym cechuje się ta choroba? Kiedy należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu?

Najczęstsze objawy

Statystyki pokazują, że preparaty na przeziębienie musimy przyjmować nawet kilka razy w ciągu jednego roku kalendarzowego. Ciekawostką jest to, że osoby starsze zazwyczaj zaś chorują nieco rzadziej. Zakazić można się na kilka sposobów. Przede wszystkim chodzi tutaj o drogę kropelkową. Np. do zakażenia dochodzi wtedy, kiedy inna chora osoba kicha albo kaszle. To nie wszystko. Wirusa można „złapać” także poprzez kontakt z przedmiotami, które zostały wcześniej dotknięte przez osoby chore. Tak ważne jest zatem to, by często myć ręce. Jakie objawy świadczą o tym, że borykamy się z przeziębieniem? Na samym początku pacjenci narzekają głównie na drapanie oraz suchość w nosie. Wiąże się z to z katarem, który może mocno dawać się we znaki. Trzeba też wspomnieć o bólu gardła. Czasami do tego dochodzą chrypka i kłopoty z oddychaniem. Tak samo, jak kaszel i stosunkowo wysoka gorączka. Istotne jest to, aby nie panikować. Trzeba po prostu wziąć wolne (w pracy albo szkole), położyć się do łóżka i stosować konkretne medykamenty. Przede wszystkim preparaty na przeziębienie muszą być dostosowane do objawów. Często pacjenci łykają paracetamol i niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Pomoc lekarza czasami jest nieodzowna

Zazwyczaj przeziębienie przebiega bez większych komplikacji. Odpoczynek w połączeniu z kilkoma medykamentami, które można otrzymać nawet bez recepty, są wystarczające. Czasami jednak konieczna jest pomoc lekarza. Szczególnie, jeśli objawy się mocno nasilają. O czym tutaj pamiętać? Osoby, które czują się naprawdę źle powinny zamówić wizytę domową. Dlaczego? Wizyta w gabinecie może być dużym wyzwaniem. Poza tym istnieje ryzyko zakażenia innych osób, prawda? Ewentualnie trzeba ustawić wizytę tak, aby przebywać po prostu, np. na poczekalni, z jak najmniejszą liczbą osób. Doktor wykona odpowiednie badania i zleci stosowne medykamenty. W przypadku tej dolegliwości nie zaleca się zaś stosowania antybiotyków.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym charakteryzuje się gładź wapienna?

Chcesz wybrać jedynie sprawdzone gładzie? Zweryfikuj zatem kluczowe informacje na temat el…