Jak usunąć plamy krwi z ubrań? Poznaj 3 niezawodne środki, które z pewnością posiadasz w domu.

Każdy rodzic poznał, jak szybko potrafią zabrudzić się dresy dla chłopcówZdarte kolana i liczne plamy na odzieży to jest dopiero wyzwanie. Poznaj razem z nami niezawodne sposoby na usuwanie plamy krwi z ubrań.

Od zawsze bacie i mamy zalecały pranie w zimnej wodzie, a jeżeli to nie pomaga co zrobić? Świeżą plamę zasyp solą kuchenną. Przy zaschniętej plamie możesz przygotować roztwór; na około 1000 ml wody dodaj trzy łyżki soli. W tak przygotowanej mieszance zamocz materiał. Soda oczyszczona może być używana zamiast soli.

Przy jasnym, białym materiale usuwanie plamy krwi jest nieco trudniejsze. Powinna sprawdzić się woda utleniona, którą skrapiamy zaplamiony fragment. Można również ubranie zamoczyć w mieszance wody i wody utlenionej w proporcjach 5 do 1.

Podane sposoby uwzględniają właściwości tkanin. Gotowe środki chemiczne, tak zwane odplamiacze mogą zniszczyć  materiał, zmechacić. Zanim z nich skorzystasz, najpierw wypróbuj polecane przez nas środki. Niezawodnym środkiem odplamiającym znanym od lat jest szare mydło. Służy nie tylko pielęgnacji alergicznej skóry, ale jest także niezastąpionym środkiem do pielęgnacji armatury. Szare mydło doskonale sprawdzi się jako środek do usuwania plamy krwi z ubrań. Najpierw dane miejsce dokładnie namydlaj, a następnie wypierz jak zawsze.

Jak można zauważyć środki odplamiające mamy w zasięgu ręki, w kuchni i łazience. Nie trzeba od razu kupować środków chemicznych, oszczędzimy nie tylko budżet domowy, ale również nasze środowisko.

 

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Najlepsze sposoby na przekonanie dziecka do pójścia do przedszkola

Najlepszym sposobem na przekonanie dziecka do pójścia do przedszkola jest znalezienie szko…