Jak należy spożywać napój izotoniczny?

Bardzo ważne jest uzupełnianie płynów w naszym organizmie. Szczególnie jest to ważne dla wszystkich osób, które są aktywne fizycznie. Przy każdym treningu towarzyszy nam butelka wody. Czasami jednak woda się może okazać niezbyt dobra. W takiej sytuacji napoje izotoniczne są najlepszym wyborem.

Kiedy powinniśmy pić napoje izotoniczne?

Każda osoba, która trenuje na siłowni najczęściej podczas treningu czy też na jego zakończenie sięga po butelkę wody mineralnej. Już się to w ten sposób ukształtowało, że wydaje nam się to jak najbardziej normalne. Woda najlepiej gasi nasze pragnienie. Każdy jednak powinien mieć świadomość, że woda niestety nie jest w stanie uzupełnić potężnych strat wodnych, energetycznych czy też elektrolitycznych. Co poradzi na te braki? Wiemy już, że woda nie daje nam tych możliwości. Musimy sięgnąć po znane nam napoje izotoniczne. Napoje izotoniczne uzupełniają wszelkie ubytki nie tylko wody, ale także elektrolitów.

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę nie wie o tym, że należy rozpocząć każdy trening  ze stopniem odpowiednim nawodnienia nasze organizmu. Gdy nasze ciało jest odwodnione, to nasz organizm niestety nie jest w stanie wchłonąć węglowodanów spożytych. W takiej sytuacji nawet gdy sięgniemy po napój izotoniczny, to przyniesie on nam raczej mocno ograniczone korzyści. Dobrym testem, aby się przekonać czy nasz organizm jest nawodniony wystarczająco, to obserwowanie koloru swojego moczu. Gdy jesteśmy nawodnieni to nasz mocz jest czysty oraz w jasnożółtym kolorze.

Na jaki napój izotoniczny postawić?

Możemy postawić na napoje gotowe, które są dostępne w sklepach spożywczych czy też na siłowniach. Jednak miejmy świadomość, że możemy napój izotoniczny przygotować samodzielnie. Nie zajmie nam to sporo czasu, a będziemy mieli pewność co do składu. Jednak gdy decydujemy się na gotowe produkty, to zawsze czytajmy dokładnie skład. Nie dajmy się nabrać na chwyty marketingowe. Róbmy zawsze zakupy w sposób przemyślany.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nie taki kwas straszny jak go malują!

Wielu osobom wydaje się, że kwasy to coś groźnego, co może zrobić człowiekowi krzywdę. Naj…