Czym dokładnie jest foropter?

Foropter jest urządzeniem, który jest stosowane do badania wad wzroku w okulistyce. Badanie sprzętem tym pozwala na sprawdzenie absolutnie wszystkich parametrów widzenia. W tym możemy wymienić widzenie stereoskopowe, barwne, a także każdego typu zezy. W co po niektórych okulistycznych gabinetach nadal się używa manualnych foropterów. Jednak znacznie popularniejsze stają się elektroniczne foroptery elektroniczne. Charakteryzują się one dotykowymi wyświetlaczami oraz wygodnymi przyciskami, które są rozmieszczone według funkcji. W związku z tym praca ze sprzętem tym jest łatwa oraz niesamowicie przyjemna. Elektroniczne foroptery są wyposażone w drukarkę. Wiele osób zastanawia się jak wygląda za ich pośrednictwem badanie? Tak naprawdę to pacjent siada sobie wygodnie na krześle, a specjalista urządzenie to przykłada do jego twarzy. Pacjent opiera czoło, a przed nim bezpośrednio znajdują się okulary specjalne. Jedyne co musi robić to patrzeć oraz także szczerze odpowiadać na zadawane pytania.

Nie zapominajmy o lampie szczelinowej

Z kolei lampa szczelinowa umożliwia lekarzowi na przeprowadzenie rutynowego okulistycznego badania. Jest to jedno z narzędzi podstawowych pracy okulisty. Pozwala ono na ocenę budowy struktury oka. Dzięki badaniu temu można stwierdzić zmiany ewentualne oraz postawić diagnozę. Badanie to pozwala także na skierowanie pacjenta na dodatkowe badania w ramach konieczności. Badanie przy wykorzystaniu szczelinowej lampy jest bezpieczne całkowicie dla pacjenta oraz jest oczywiście bezbolesne. Może być powtarzane wielokrotnie, z uwagi na to, że emitowane światło, które jest emitowane przez szczelinowe lampy jest całkowicie  bezpieczne.

Tak naprawdę lampa szczelinowa składa się ze źródła światła silnego, które podczas okulistycznego badania jest kierowane na struktury gałki ocznej w postaci rozproszonej czy też przez naprawdę wąską szczelinę. Również jest wyposażona w biomikroskop, który lekarzowi zapewnia powiększenie obrazu jak i także przestrzenne widzenie.

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Zdrowie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kurs angielskiego

Chcesz poznać lepiej język Szekspira i swobodnie dogadać się z królową Elżbietą II? Kurs a…