Każdy właściciel samochodu zna sytuację, gdy podczas deszczu zalana przednia szyba poważnie pogarsza jakość widzenia, co może spowodować sytuację awaryjną. W niektórych przypadkach wraz z wilgocią do szyb samochodowych przylegają kawałki brudu i inne elementy, których nie można szybko usunąć za pomocą wycieraczek.

Dziś powłoka hydrofobowa szyb samochodowych zyskuje na popularności, i nie jest to zaskakujące, ponieważ dzięki obróbce specjalną kompozycją  właściciel samochodu otrzymuje znaczące zalety i przez długi czas zapomina o problemach pojawiających się podczas deszczu.

Technologia hydrofobowego pokrywania szyb samochodowych

  1. Po dostarczeniu samochodu do specjalistów pierwszym etapem pracy jest mechaniczne oczyszczenie powierzchni szyby z różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym brudu, suchych liści, zaschniętego kurzu itp. Możliwe jest również polerowanie całego samochodu i reflektorów.
  2. Po zakończeniu mechanicznego czyszczenia szyb następuje obróbka specjalnymi kompozycjami chemicznymi na bazie izopropylu, które pozwalają na całkowite usunięcie pozostałości brudu, a także odtłuścić powierzchnię szyby i przygotować ją do bezpośredniego nałożenia powłoki hydrofobowej;
  3. Trzecim etapem aplikacji powłoki hydrofobowej na szybę samochodową jest aktywne suszenie. Z reguły trwa to od 10 do 15 minut i jest wykonywane przy pomocy specjalnego sprzętu;
  4. Ostatnim etapem jest nałożenie kompozycji hydrofobowej. Wiedza ekspercka jest bardzo ważna na tym etapie, ponieważ nie można pominąć nawet kilku milimetrów szkła — kompozycja musi być nałożona na całą powierzchnię szkła cienką warstwą. W przeciwnym razie po pewnym czasie powłoka zacznie odchodzić. Po 10-15 minutach od nałożenia usuwa się pozostała biaława powłoka. W przypadku, gdy na ulicy pada deszcz lub śnieg, samochód pozostawia się na dodatkowe 20 minut suszenia.

Po wykonaniu wszystkich zabiegów hydrofobizacji szyb samochodowych właściciel samochodu otrzymuje takie korzyści jak łatwe czyszczenie szyb, znaczna poprawa widoczności podczas opadów deszczu, zwiększenie bezpieczeństwa, zmniejszenie efektu oślepiania przez reflektory przejeżdżających samochodów itp.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Pomoc drogowa ile za kilometr ?

Samochody są świetne kiedy działają, w innym przypadku mogą jedynie przyprawić o ból głowy…