W przeciwieństwie do lat ubiegłych, czerwiec będzie bardzo intensywnym miesiącem w sportach sylwetkowych. Aktywność zacznie się już 1 czerwca od zawodów „Fitness Authority Challenge” w Opolu.

Ale już w następny weekend, 6-7 czerwca, w czeskiej Pradze odbędzie się Amatorska Olympia. Będzie to pierwsza Olympia, która obejmie kilka konkurencji kobiet i mężczyzn:

  • Fitness kobiet: do 163 cm; powyżej 163 cm
  • Kobieca sylwetka: do 163 cm; powyżej 163 cm
  • Bikini fitness kobiet: do 163 cm; do 168 cm; powyżej 168 cm
  • Kulturystyka mężczyzn: do 80 kg; do 90 kg; do 100 kg, powyżej 100 kg
  • Męska sylwetka: do 178 cm; powyżej 168 cm

Wybiera się na nią kilkoro zawodników z Polski, ale w chwili pisania tej informacji lista jeszcze nie została zamknięta. Zapewne nie zabraknie tam i naszych kibiców. Zawody odbędą się w gigantycznej hali Tipsport Arena na 12 000 widzów, ale dla potrzeb tej imprezy dostępne będzie „tylko” 4000 miejsc. Reszta powierzchni będzie przeznaczona na targi Fitness Expo.

W kolejny weekend, 14-15 czerwca mamy dwie imprezy: w Nowym Sadzie w Serbii odbędą się Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci, na które wybiera się liczna polska reprezentacja (15 dziewczynek i chłopców) złożona z zawodników dwóch klubów: WKS ORI Kruszyn Krajeński i Black & White Ostrowiec Świętokrzyski.

Natomiast krajową imprezą dla seniorów i seniorek będą Ogólnopolskie Zawody w Słupsku, które w tym roku rozgrywane są w takim nietypowym terminie. Kilka dni później, 17-18 czerwca, w Birmingham w Wielkiej Brytanii odbędą się zawody Bodypower Classic, jako jedna z imprez towarzyszących wielkim targom fitness. Tam też nie zabraknie Polaków, głównie tych mieszkających i pracujących na Wyspach.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Najlepsze sposoby na przekonanie dziecka do pójścia do przedszkola

Najlepszym sposobem na przekonanie dziecka do pójścia do przedszkola jest znalezienie szko…