W przeciwieństwie do lat ubiegłych, czerwiec będzie bardzo intensywnym miesiącem w sportach sylwetkowych. Aktywność zacznie się już 1 czerwca od zawodów „Fitness Authority Challenge” w Opolu.

Ale już w następny weekend, 6-7 czerwca, w czeskiej Pradze odbędzie się Amatorska Olympia. Będzie to pierwsza Olympia, która obejmie kilka konkurencji kobiet i mężczyzn:

  • Fitness kobiet: do 163 cm; powyżej 163 cm
  • Kobieca sylwetka: do 163 cm; powyżej 163 cm
  • Bikini fitness kobiet: do 163 cm; do 168 cm; powyżej 168 cm
  • Kulturystyka mężczyzn: do 80 kg; do 90 kg; do 100 kg, powyżej 100 kg
  • Męska sylwetka: do 178 cm; powyżej 168 cm

Wybiera się na nią kilkoro zawodników z Polski, ale w chwili pisania tej informacji lista jeszcze nie została zamknięta. Zapewne nie zabraknie tam i naszych kibiców. Zawody odbędą się w gigantycznej hali Tipsport Arena na 12 000 widzów, ale dla potrzeb tej imprezy dostępne będzie „tylko” 4000 miejsc. Reszta powierzchni będzie przeznaczona na targi Fitness Expo.

W kolejny weekend, 14-15 czerwca mamy dwie imprezy: w Nowym Sadzie w Serbii odbędą się Mistrzostwa Świata w Fitness Dzieci, na które wybiera się liczna polska reprezentacja (15 dziewczynek i chłopców) złożona z zawodników dwóch klubów: WKS ORI Kruszyn Krajeński i Black & White Ostrowiec Świętokrzyski.

Natomiast krajową imprezą dla seniorów i seniorek będą Ogólnopolskie Zawody w Słupsku, które w tym roku rozgrywane są w takim nietypowym terminie. Kilka dni później, 17-18 czerwca, w Birmingham w Wielkiej Brytanii odbędą się zawody Bodypower Classic, jako jedna z imprez towarzyszących wielkim targom fitness. Tam też nie zabraknie Polaków, głównie tych mieszkających i pracujących na Wyspach.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sport

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Bezpieczne mycie samochodu z uszkodzoną powłoką lakierniczą

Uszkodzenie powłoki lakierniczej, czy to na skutek korozji nadwozia czy też z innych powod…