Słowem chemia budowlana dawniej określano wszelkiego rodzaju domieszki używane do przygotowania na przykład zaprawy albo betonu. Służyły one do utwardzania i można j było kupić w postaci płynu albo proszku. Obecnie zaliczane są do tego także wszelkie produkty spajające, materiały powłokowe, a nawet farby, lakiery, gładzie, impregnaty, a nawet kleje. Chociaż jakiś czas temu określeniem tym nazywano wyłącznie. Co ciekawe na niektórych stronach internetowych pod hasłem „chemia budowlana” można przeczytać, że jest to dziedzina naukowa, która zajmuje się ustalaniem składu chemicznego przeróżnych wykorzystywanych w budownictwie substancji.

W specjalistycznym słownictwie można zauważyć podział na kategorie chemii budowlanej. Pierwszą z nich będą suche mieszanki na przykład tynkarskie albo murarskie. Do kategorii drugiej wlicza się gotowe mieszanki albo materiały powłokowe. Będą to zwykle różne silikony, okładziny albo też lakiery, farby albo rozpuszczalniki.

W każdej kategorii możecie zauważyć w sklepach budowlanych wielką ilość różnego rodzaju artykułów. Kiedy kupujecie konkretny produkt koniecznie powinniście dokładnie przeczytać etykietę. Może się bowiem zdarzyć, że z powodu źle dobranego kleju nie będą się trzymać kafelki w łazience albo farba ni będzie się nadawała do malowania elementów na zewnątrz domu. Przy kupowaniu warto też zwracać uwagę na to czy produkt nie jest zbyt toksyczny. Ważne to jest na przykład, kiedy zamierzacie remontować albo malować pokój dla dzieci.

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Budowa

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rywalizacja na rynku transportowym: analiza wpływu aplikacji typu ride-hailing na tradycyjne firmy taxi

W ostatnich latach rynek transportowy przeszedł znaczącą transformację, głównie za sprawą …