Legalna praca poza granicami kraju pozwala ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. W zależności od kraju, o zwrot podatku można ubiegać się nawet kilka lat następujących po roku podatkowym, w którym odprowadzaliśmy podatki na rzecz zagranicznego fiskusa. Pomoże w tym dobre biuro rachunkowe.

Odpowiednie dokumenty

Pracownik, który chciałby odzyskać nadpłacony podatek, powinien zgromadzić odpowiednią dokumentację, na podstawie której będzie można określić wysokość zapłaconego podatku. Owa dokumentacja to nic innego jak rozliczenia okresowe, w których zapisane są zaliczki na podatek dochodowy, przychód oraz koszty uzyskania przychodu. Pracodawca ma obowiązek wydać pracownikowi również kartę podatkową. Obowiązek ten nie wygasa w momencie, w którym zakończyliśmy stosunek pracy – o przesłanie karty możemy ubiegać się nawet po powrocie do kraju. W przypadku braku jakichkolwiek dokumentów pracodawcy powinni, na naszą wyraźną prośbę, dostarczyć nam je pod wskazany przez nas adres, także w Polsce. Jest to bardzo istotne, gdyż większość pracowników nie zdaje sobie sprawy z tego, że o zwrot podatku można ubiegać się zwykle nawet do 5 lat wstecz, dlatego też nie gromadzi niezbędnych dokumentów.

Po pomoc do biura

Samemu bardzo trudno ubiegać się o zwrot podatku. Powodem są w główniej mierze przepisy podatkowe, które określają konkretne procedury, jakie kolejno należy spełnić, aby otrzymać zwrot. Tymczasem dla każdego pracownika zwrot podatku, jeżeli tylko jest należny, to niemały zastrzyk gotówki. Nie jest to bowiem walka o niewielkie pieniądze, a o czasami naprawdę pokaźne sumy. Warto więc skorzystać z pomocy dobrego biura rachunkowego, takiego jak https://pkg-tax.com/. Doświadczeni pracownicy pomogą zgromadzić odpowiednie dokumenty, a także przeprowadzą nas spokojnie przez cały proces odzyskiwania nadpłaconego podatku. Wszystko odbywa się w sposób profesjonalny, z dochowaniem wszelkim obowiązujących terminów. Wybór dobrego i sprawdzonego biura to gwarancja szybkiego odzyskania pieniędzy.

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym charakteryzuje się gładź wapienna?

Chcesz wybrać jedynie sprawdzone gładzie? Zweryfikuj zatem kluczowe informacje na temat el…