Uszkodzenie powłoki lakierniczej, czy to na skutek korozji nadwozia czy też z innych powodów, zdarza się nawet w prawie nowych pojazdach. Jak myć taki samochód, by nie narobić jeszcze większych szkód? Wbrew pozorom nie jest to zadanie proste.

Myjnia automatyczna

Wydawać by się mogło, że myjnia automatyczna to w tej sytuacji najlepsze rozwiązanie. Nie jest tak. Wirujące szczotki mogą bowiem przyczynić się do jeszcze większych uszkodzeń powłoki lakierniczej. Jeśli nadwozie w niektórych miejscach jest mocno zardzewiałe, zdarzyć się może, że po myciu w myjni automatycznej pojawią się tam jeszcze większe uszkodzenia, niekiedy też ubytki. Znane są przypadki wyrwania przez wirujące szczotki słabo osadzonych lusterek czy tez innych elementów pojazdu, więc uszkodzona powłoka lakiernicza również podczas takiego mycia może ulec dodatkowemu uszkodzeniu.

Myjnia ręczna

Najlepsze wyjście w tej sytuacji. Bez względu na to czy myjemy samodzielnie, czy zlecamy mycie na myjni samochodowej, osoba, która myje auto, może delikatniej myć miejsca, gdzie uszkodzona jest powłoka lakiernicza czy tez nadwozie pojazdu. Takie mycie najprawdopodobniej nie doprowadzi do uszkodzeń pojazdu.

Myjnia bezdotykowa

Myjnia bezdotykowa Lublin to także dobra metoda mycia samochodu z uszkodzoną powłoką lakierniczą lub nadwoziem uszkodzonym przez rdzę. Trzeba jednak wiedzieć, że woda z myjki wypływa pod bardzo dużym ciśnieniem, więc należy bardzo ostrożnie myć miejsca uszkodzone. Wskazane jest ustawianie lancy pod odpowiednim kątem i bardzo delikatne mycie tych miejsc. Pomóc może na przykład odsunięcie się od samochodu na odległość większa niż zalecana.

Ostrożne mycie samochodu z uszkodzoną powłoką lakierniczą jest bardzo istotne. Zachowując ostrożność, nie przyczynimy się myciem pojazdu do kolejnych uszkodzeń powłoki lakierniczej.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

 

Komentarze
Load More Related Articles
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Pomoc drogowa ile za kilometr ?

Samochody są świetne kiedy działają, w innym przypadku mogą jedynie przyprawić o ból głowy…