Alergia to reakcja na czynnik zewnętrzny, która nie jest szkodliwa dla większości ludzi. Jednak u niektórych osób ich organizm reaguje silnie na działanie pewnych substancji w środowisku.
Te osiem objawów jest najczęstszymi objawami związanymi z reakcją alergiczną:
– Wysypki skórne
– Swędzenie oczu i nosa
– Kichanie
– Zatkany nos i gardło
– Ucisk lub ból w klatce piersiowej
– Świszczący oddech lub duszność
– Swędzenie ust/gardła/warg/zębów
Podstawy reakcji alergicznych
Powszechnym błędem jest przekonanie, że alergia dotyczy tylko dzieci. W rzeczywistości najczęstszymi reakcjami alergicznymi są katar sienny, alergie na pyłki i alergie pokarmowe.
Reakcje alergiczne mogą przydarzyć się każdemu w dowolnym momencie. Najczęstsze objawy to kichanie, swędzenie oczu i nosa, kaszel i ucisk w gardle. Jednak u niektórych osób mogą wystąpić cięższe objawy, takie jak trudności w oddychaniu lub obrzęk warg lub języka.
Reakcja alergiczna jest wywoływana przez określony rodzaj białka w określonym rodzaju substancji, z którym organizm nie może sobie poradzić lub przetworzyć wystarczająco dobrze, aby zapobiec wystąpieniu odpowiedzi immunologicznej – jest to znane jako alergen.
Testy alergiczne – kiedy je wykonać, co można dowiedzieć się po wykonaniu testów alergicznych ?
Testy alergiczne są sposobem, aby dowiedzieć się, czy jesteś uczulony na niektóre pokarmy, czy nie. Jeśli podejrzewasz, że możesz być uczulony, najlepiej zrobić test.
Testy alergiczne można wykonać na różne sposoby. Można je wykonać w domu przy użyciu zwykłych artykułów gospodarstwa domowego, w gabinecie lekarskim lub w laboratorium.
Jest wiele rzeczy, których można się dowiedzieć po wykonaniu testów alergicznych. Możesz dowiedzieć się, że masz alergię na niektóre pokarmy i inne substancje, takie jak pyłki, roztocza, sierść zwierząt domowych i zarodniki pleśni.
Wyniki testów alergologicznych zwykle trwają około dwóch tygodni w przypadku wyników laboratoryjnych i czterech tygodni w przypadku wyników testów domowych.
Alergie nie są tylko w płucach — zajrzyj do innych narządów (słowo kluczowe: narządy)
Alergia nie dotyczy tylko płuc. W rzeczywistości są bardzo częstym stanem, który może wpływać na wiele części ciała.
Nos jest jednym z najczęstszych narządów, na które mogą wpływać alergie. Alergie często powodują kichanie, katar i swędzenie oczu. Prowadzą również do czerwonych i łzawiących oczu, które mogą być wynikiem stanu zapalnego i podrażnienia przez alergeny.
Płuca są kolejnym powszechnym narządem, na który mogą wpływać alergie, ponieważ są one codziennie narażone na działanie alergenów. Prowadzi to do kaszlu, świszczącego oddechu, problemów z oddychaniem, ucisku w klatce piersiowej i duszności.
Alergia to reakcja immunologiczna organizmu, która pojawia się, gdy wchodzi w kontakt z czymś, co postrzega jako szkodliwe lub obce (np. pyłki). Reakcje alergiczne zwykle występują, gdy alergen przedostaje się przez układ oddechowy lub barierę skórną (np. gdy pyłek dostaje się przez nos lub dłoń).